1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesin´den İlginç Etkinlik

Pendik Belediyesin´den İlginç Etkinlik

Pendik Belediyesin´den İlginç Etkinlik
      Pendik Belediyesi tarafından 'Dünya Sigarayı Bırakma Günü' dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 1 aylık, 4 aylık, 2 yıllık ve 10 yıllık sigara harcamaları karşılığında satın alınabilen bisiklet, 4 araba lastiği, motosiklet ve sıfır kilometre otomobil vatandaşların yoğun ilgisi altında sergileniyor. Ancak sergilenenleri kampanya ürünü sanan vatandaşlar, bunlara sahip olabilmek için sıraya girdi.
 
      Geçtiğimiz yıl iskelet kostümleri giyen bir grup ile temsili cenaze töreni düzenleyerek medyada geniş yankı uyandıran Pendik Belediyesi, bu yıl da 'Dünya Sigarayı Bırakma Günü' dolayısıyla sıra dışı bir etkinliğe imza attı. Düzenlenen etkinlikte bu sefer sigaranın sağlığına değil 'cebe olan zararlarına' dikkat çekiliyor. İlçenin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi'nin ortasına kurulan stantlarda 1 aylık, 4 aylık, 2 yıllık ve 10 yıllık sigara harcamaları karşılığında satın alınabilen bisiklet, 4 araba lastiği, motosiklet ve sıfır kilometre otomobil sergileniyor.
 
Bari otomobilin lastiklerini alabilseydim
 
      Birçok vatandaş sergilenenleri kampanya ürünü sanıp bisiklet, 4 araba lastiği, motosiklet ve otomobile sahip olabilmek için sıraya girdi. Şaşkın bakışlar altında sergilenen bisiklet, 4 araba lastiği, motosiklet ve sıfır kilometre otomobil için vatandaşların yorumları ise bir hayli ilginç. Bir vatandaş yıllardır bir otomobil parası sigara içtiğini öğrenince şaşkınlığını dile getirirken; diğer bir vatandaşın tepkisi ise şöyleydi: "Sigaraya bir değil belki de iki otomobil parası verdim. Ama hala otomobilim yok. Bari tekerleklerini alabilseydim."diyerek etkinlik alanındakileri de güldürdü.Ayrıca etkinlik alanına kurulan kutuya sigarayı bırakanlar paketlerini buruşturarak attı.

HABERE YORUM KAT