1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Belediyesinden Kuşlar ve Kediler için Barınak

Pendik Belediyesinden Kuşlar ve Kediler için Barınak

Pendik Belediyesinden Kuşlar ve Kediler için Barınak

           Pendik Belediyesi, kışın soğukta üşüyen ve  donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kuşları ve kedileri korumak amacıyla ahşap  yuvalar tasarlayarak,  ilçenin belirli noktalarına yerleştirmeye başladı. Yuvalar, kedileri -35 derecede bile soğuktan koruyacak  şekilde yapıldı.

       

        Pendik Belediyesi  Veterinerleri,  kış aylarında barınmaları için kuşlar ve kediler için yuvalar tasarladı. Ahşaptan yapılarak  ağaçlara asılan yuvalar kuşları hem soğuk havalardan koruyacak, hem de sağlıklı bir ortamda yaşama fırsatı sağlayacak. Yuvaların altlarına takılan yemlik ile kuşlar karınlarını da doyurabilecek. Veterinerler kışın soğuklarından en çok etkilenen kedileri de  unutmadı. Onlar için de yine belirli yerlere konulması için yuvalar tasarladı. İçi yalıtım maddesiyle kaplı yuvalar, kedileri  -35 derece soğukluktan bile koruyabilecek. Şimdilik deneme aşamasında olan ve belirli yerlerde bulunan bu yuvalar, daha sonra

ilçenin tüm noktalarında yaygınlaştırılacak.

                                                     Besleme noktaları ile yiyecek servisi

         Sokak hayvanları için çeşitli yerlerde beslenme noktaları  oluşturan Pendik Belediyesi veterinerlik ekipleri, otel ve restoranlardan  toplanan artık yiyecekler ile mamaları buralara bırakıyor. Böylelikle acıkan hayvanlar gelip bu noktalardan karınlarını  doyurabiliyor. Veterinerler, bu çalışmalarla günlerce aç gezen ve yiyecek bulamayan sokak köpeklerinin  hırçınlaşıp çevre  sakinlerine zarar vermelerinin önüne geçtiklerini belirttiler.

 

HABERE YORUM KAT