1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Çatısız Çarşı Derneği´nden İndirim Günleri

Pendik Çatısız Çarşı Derneği´nden İndirim Günleri

Pendik Çatısız Çarşı Derneği, on günlük indirimli alışveriş çılgınlığı başlattı. Pendik Belediyesinin de desteklediği İndirim Günleri açılış törenine katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “ Pendik Çarşının en önemli özelliği yerleşik düzeni.

Pendik Çatısız Çarşı Derneği´nden İndirim Günleri

    Alışverişte hangi kapıyı  çalsanız işyeri sahibi sizi karşılıyor” dedi.        

İndirim Günleri, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de katılımıyla Gazipaşa Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Mehter Takımının da katıldığı renkli yürüyüşe esnaf ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Törende konuşan Çatısız Çarşı  Derneği Basın Sözcüsü Deniz Aktürk, indirim günlerine destek veren Pendik İş adamlarına ve Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de ilki gerçekleşen  indirim günlerine tüm esnafın ve halkın destek vermesini  isteyerek, “Çarşının en önemli özelliği, yerleşik bir düzeni var. Alışveriş için herhangi bir esnafın kapısını çaldığınız zaman  işyeri sahibi sizi karşılıyor. Biz bu çalışmayla esnafla halkın buluşmasını sağlamaya çalıştık. Bu tür etkinlikleri yılda birkaç kez  düzenlemeyi düşünüyoruz. Derneğimizin bu anlamda başarılı çalışmaları var. Halkının da esnafa destek vermesini istiyoruz” dedi. Başkan Şahin, bereketli bol kazançlı bir etkinlik diledi.

  Başkan Şahin’e esnaftan “Teşekkür” plaketi

        Çatısız Çarşı Derneği Başkanı Mehmet Sever, esnafa ve indirim günlerine yaptığı destekten dolayı Dr. Kenan Şahin  ile etkinliğin ana sponsoru olan Dumankaya İnşaatın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya’ya teşekkür plaketi verdi. .

Yılda iki defa yapılacak

        1 milyon metrekare üzerine kurulu olan tarihi Pendik Çarşısı, 21-31 Aralık tarihleri arasında Belediyenin katkıları ve Dumankaya  İnşaat'ın ana sponsorluğunda bir çok sektörde indirime gitme kararı aldı. indirim günleri de bundan böyle yılda iki defa  gerçekleşecek. İndirim günleri kapsamında, birbirinden renkli saha etkinlikleri de yer alıyor. Sokak müzisyenleri ve karikatüristlerle  renklenen indirim günlerinde katılımcıların ücretsiz fotoğrafları çekilip dağıtılıyor. Çocuklara hediyelerin dağıtılacağı etkinliğe  20 ayrı noktadan ücretsiz ulaşım sağlıyor.

HABERE YORUM KAT