1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Çaykaralılar Gecesi

Pendik Çaykaralılar Gecesi

Pendik Çaykaralılar Gecesi

         Her yıl Geleneksel olarak  İstanbul Pendik Çaykaralılar Derneği tarafından gerçekleştirilen  Çaykaralılar Gecesi haftasonu  Gebze  Kadırga Tesisleri’nde yapıldı.

       Cumartesi  20:00-24: saatleri arasında gerçekleşen geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan  Şahin, Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz,  Dilovası Kaymakamı  Hulusi Şahin  ve çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve çok sayıda  davetli katıldı. Gecenin açılış konuşmasını AK parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya yaptı. Gecede konuşma yapan  Trabzon Çaykaralılar  Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aydın, böyle güzel bir gecede tekrar hemşerileri ile bir arada bulunmaktan dolayı çok mutlu   ve gururlu olduklarını söyledi. Aydın: “ Bu gece yine buradayız ve beraberiz. Doyduğumuz yerde, doğduğumuz toprakları tekrar

 hatırlayıp oralarının havasını yaşamak bizleri son derece mutlu ediyor. Geceye katılan konuklarımıza ve tüm hemşerilerimize teşekkür  ediyoruz” dedi.  

      Konuşmaların ardından gecede sahne alan Yusuf Cemal Keskin, Onay Şahin, Kerim Aydın, Zeynep Birinci  katılanları türküleriyle coşturdu.  Gecenin sunuculuğunu ise Fadimem yaptı. Çaykaralılar horon eşliğinde  geç saatlere kadar eğlendiler .

 

 

HABERE YORUM KAT