1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildi

Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildi

Geçtiğimiz Pazar günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Pendik CHP İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresi'nde yapılan seçimde mevcut ilçe Başkanı Doğan Çakmak, yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildi

CHP Pendik İlçe Örgütü’nün Olağan Kongresi’nde Avukat İsa Öztürk ile girdiği seçimde mevcut ilçe başkanı Doğan Çakmak aldığı 221 oyla yeniden ilçe başkanlığını kazandı.

Pendik CHP İlçe Başkanlığı’nın Olağan Kongresi, geçtiğimiz Pazar günü, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Doğan Çakmak ile Av. İsa Öztürk kıyasıya yarıştılar. Doğan Çakmak 221, Av. İsa Öztürk ise 183 oy aldı.

Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildiPendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildi

Delegeler, Parti temsilcileri ve partililerin doğun bir katılımıyla gerçekleşen kongre sonunda Doğan Çakmak, rakibi Av. İsa Öztürk ile birlikte kürsüye çıkarak birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Pendik CHP İlçe Başkanlığı'na Doğan Çakmak seçildi

DOĞAN ÇAKMAK KİMDİR?

1965 yılında Sivas ta doğdu. İlk,Orta ve Lise eğitimini Sivas,to tamamladı.1985 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Master Eğitimini Hamburg Üniversitesinde devam ettirmek için bir süre Almanya'da kaldı.Geothe Enstitüsünde Dil Eğitimi gördü.1989 yılından bugüne İstanbul'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren mühendislik ve danışmanlık firmaların¬da ortaklık ve yöneticilik yaptı.Halen mühendislik ve kurumsal danışmanlık hizmeti sunan ajans ortaklığı ve yöneticiliği yapmakta olan ÇAKMAK evli ve biri Endüstri Mühendisi diğeri İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi iki çocuk babasıdır.
Dönemin koşullarında ortaokul yıllarında başlayarak sol ideoloji ile tanıştı. Emperyalizme karşı "Tam Bağımsız Bir Türkiye" için, emekten yana baskılara, haksızlıklara eşitsizliklere karşı "Demokrasi ve Özgürlükler Mücadelesi" içinde yer aldı.
1985'te üye olduğu SODEP ve devamında SHP'de Gençlik Kollan Yönetimlerinde ve Gençlik Kolu Başkan'ı olarak sosyal demokrat bir anlayışla siyaset yaptı.

Siyasi yaşamında sosyal demokrasinin evrensel değerlerini ilke edinen ÇAKMAK Mart 1989 yerel seçimlerinde daha 24 yaşındayken, SHP Pendik Belediye Meclis Üyesi seçildi. 27 yaşında SHP Tuzla Kurucu İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 1. olağan kongresinde seçilerek 2. Kez İlçe Başkanlığı görevini 1994 yerel seçimlerine kadar sürdürdü.
1998 yılında yapılan CHP İstanbul İl Kongresinde İl Yöneticiliğine seçildi. 2001 yılına kadar Gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.2011-2014 yılları arasında CHP İstanbul İl Yöneticiliğine yeniden seçilen ÇAKMAK, de İstanbul 1. Bölge Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.
25. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday olan ÇAKMAK, 37 Yıllık Pendikli olmasının yanında İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ADD ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği gibi sivil örgütlerde üyeliği bulunan siyaset emekçisi kimliği ile sosyal demokrasinin evrensel değerleri olan özgürlük eşitlik ve dayanışma ideallerini hayata geçirebilmek için her koşulda Emek ve bedel ödeyerek "Halktan ve Emekten" yana siyasal yaşamına devam etmektedir. 

 

HABERE YORUM KAT