1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Devlet Bahçeli´yi Ağırladı.

Pendik Devlet Bahçeli´yi Ağırladı.

Pendik Devlet Bahçeli´yi Ağırladı.

 

         MHP Pendik İlçe Teşkilatı yeni binasının resmi açılışı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin de katılımıyla geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi. Bahçeli'yi İlçe Başkanı İbrahim Çam ve Belediye Başkan Adayı İbrahim Coşkun ağırladılar. Partililere hitaben ilçe binasından bir konuşma yapan Bahçeli ' Bu seçimler kokuşmuş iktidarın hegemonyasına halkın sandıkta son vereceği bir seçim olacaktır" dedi.

       MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pendik İlçe Teşkilatı yeni binasının resmi açılışını yapmak üzere geçtiğimiz Pazar günü ilçemize geldi. Devlet Bahçeli'yi Pendik İlçe Başkanı İbrahim Çam ve Belediye Başkan Adayı İbrahim Coşkun ağırladı. İlçe Teşkilatının açılışına Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanı sıra Meclis Başkan Vekili Meral Akşener, MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Milletvekilleri Atilla Kaya, Ali Torlak, Hasan Özdemir, Teşkilatlardan Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Rasim Acar, İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ve çok sayıda ilçe başkanı ve Belediye Başkan Adayları da katıldılar.

      Binlerce partili ve mehteran bölüğü ile karşılanan Bahçeli, partililerle bir araya geldi. İlçe binasının içerisinde konuşma yapan Bahçeli’nin görüntüsü barkovizyon aracılığıyla sokakta kendisini dinleyenlere sunuldu.

     Bahçeli, burada yaptığı konuşmasında AK Parti hükümetine ve Başbakana yüklenerek " Bu iktidarın süresi dolmuştur. Abbas yolcu gidecek. Ömrü tükenmiş bir siyasi iktidar 30 Mart’ta halkın oylarıyla tarihe karışacaktır 30 Mart bir seçim olmasının yanında, aynı zamanda sokak yerine sandığı tercih etmenin bir anlayışıdır" dedi.

    Bahçeli 30 Mart seçimlerinde, İstanbul'un Ak Parti ve CHP zihniyetine mahkum edilmek istendiğini savunarak, "Ülkemizi, İstanbul'u mahkum etmek isteyen iki zihniyete de, insanlarımızın tercihleriyle bir cevap vermesi gerekiyor. Bunun adı da MHP olmalıdır. Adalet Ve Kalkınma Partisi 2002 yılında kurulup ve 18 Kasım 2002 tarihinde dönüşüm, değişim ve yenilikçilik için bir programla milletimizin huzuruna çıktığını ifade ediyor. Yani değişimden yana olduğunu söylüyor. Ama Cumhuriyetin 90 yıllık birikimini sıfırlıyor, milli değerlerimizi yok farz eden bir anlayışta iktidar oluyor" şeklinde konuştu.

      Devlet Bahçeli, partisinin, ' Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen bir anlayışa sahip olduğunu belirterek, "Bu değerlendirmenin temel esası, kargaşa, kavga, çatışma, kutuplaşma, bin yıllık birliğimizi bozma anlayışını, sokaklarda göstererek, Türkiye'deki huzuru, istikrarı bozmak yerine, demokrasinin vazgeçilmez bir kurumu olan seçim yoluyla yapalım diyoruz. 30 Mart bir seçim olmasının yanında, aynı zamanda sokak yerine sandığı tercih etmenin bir anlayışıdır" ifadelerini kullandı.

     MHP'nin sokakta olmak istemediğine vurgu yapan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti. "Ama bunu kimse bir zafiyet olarak görmesin. Milliyetçi Hareket Partisi sokağa çıkmaya mecbur olursa, siyasi iktidar ortada kalamaz. Ama bize yanlışları dayatma, ama bizi zorlama, ama bize şiddeti dayatma. Milliyetçi Hareket Partisi sokakta değil, işte böyle meydanlarda, fikirlerini halkıyla paylaşıp sandıktan iktidar ya da belediye başkanlığını kazanmayı tercih ediyor. Milliyetçilikle demokrasiyi ikiz kardeş kabul ediyor, milleti kazanma, millet egemenliği, demokrasi yönetimine 'evet' demek istiyor. Onun için bu seçimler çok önemlidir. Sokağa çıkmayı tercih edenlere sesleniyorum; bugünkü siyasi iktidarın kudretine kendinizi kurban ederek, her gün tomalarla, sularla, ezilip, büzülüp evinize gitmeyin. Bunun yerine şurada kalmış 70 gün, sabret, sandığa git, vur kafalarına

     Bahçeli, Türkiye nüfusunun yüzde 13,3'ünün 18-25 yaş grubu içerisinde olduğunu dile getirerek, "Genç kardeşlerim sizi kullanmak isteyen çevrelere alet olmayın, sabırla memleketin insan olarak, her zaman demokratik haklarınızı kullanın. Kendi iktidarını mağduriyete çevirebilecek, polislerin karşısında sizleri ezerek, 'bunlar bize komplo kuruyor, bunlar bizim iktidarımıza şöyle yapıyor' diyen bu iktidara, bu hakkı, bu mağduriyeti yine vermeyin" diye konuştu.

Oy kullanacak gençlere seslenen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: 

       "Siz 10 milyonu aşkın bir seçmen kitlesiniz genç kardeşlerim. Anneler, babalar, evlatlarınıza bu yönüyle sahip çıkın, onlara demokratik erdemi, fazileti, sandığa gitmeyi öğretin. Eğer 10 milyon gencimiz sandığa giderlerse, Gezi Parkı olarakTaksim'de üç ağacın altında toplanacağı yerde sandığa varıp bugünkü iktidara birTokat atarsa, Recep Tayyip Erdoğan'ı İstanbul'da bulamazsınız. Onun için sandığa gidin, oyunuzu verin ve bugünkü iktidardan, tomalardan, polislerin saldırılarından, onlara emir verenlerden kurtulun ve Türkiye'yi bir başka yönde kurtarın."

     Devlet Bahçeli, İstanbul merkezli operasyona değinerek, "57 rüşvetle milyarlar kazanmışlar, 40 adet rüşvetle yine milyonlar kazanmışlar. Parayı koyacak yerleri de bulamamışlar. Şimdi sakın ola ayakkabı almaya bir esnafa girdiğinizde 'Ne olur bana kutu verme, bir kağıda sar ben eve kadar gideyim. Kutu elimde beni şaibe altında bırakma' diyor vatandaşlarımız. Bazıları kalkmış 'harama el sürmüyoruz' diyorlar ama bütün rüşvetin paralarını, para sayma makinesiyle sayıp, evin her tarafına saklıyorlar" ifadelerini kullandı.

 

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

 

 

 

Foto

 

Foto

 

Foto

 

Foto

 

Foto

 

 

 

HABERE YORUM KAT