1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Festival Alanında Etkinlikler Bitmiyor

Pendik Festival Alanında Etkinlikler Bitmiyor

Pendik Festival Alanında Etkinlikler Bitmiyor
        Uluslararası Geleneksel Sanatçı Buluşması kapsamında her akşam sahil festival alanında ayrı bir etkinlik düzenleniyor.  Gölge oyunu, halk oyunları ve konserlerin yer aldığı sahne programlarına Pendikliler büyük ilgi gösterirken, sanat ve eğlence bir arada yaşanıyor.
 
      Bu yıl 9’uncu kez Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması’na ev sahipliği yapan sahil festival alanı,
 geç saatlere kadar ziyaretçi akını yaşıyor. 28 ülkeden 62 sanatçının katıldığı etkinlik, dünyanın farklı   coğrafyalarından kültürleri bir araya toplayan stantlarıyla adeta bir BM köyünü andırıyor. Gündüz saatlerinde farklıkültürlerin eserlerini  gören, sanatçılarıyla tanışarak ürünlerin n nasıl yapıldıklarına tanık olan Pendikliler, akşamları da festival alanında  düzenlenen gösterilerde buluşuyor. 
 
      Pendik Belediyesi tarafından organize edilen sahne programları, her akşam Türk Gölge Oyunu ustası Hayali Suat Veral’ın  Karagöz Hacivat gösterisi ile başlıyor. Ardından Pendik’te faaliyet gösteren çeşitli derneklerin halk oyunları gösterisi  ve konserleri yer alıyor. Sahne programlarına PEFHEM, Bosna-Sancak Derneği, Pendik Kültür Derneği, Pendik Belediyesi  Türk Halk Müziği Korosu, PENFOLK, Pendik Musiki Derneği, PENHAD ve Pendikliler Derneği katılıyor.
 

HABERE YORUM KAT