1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik-Haydarpaşa Hattına 30 Otobüs

Pendik-Haydarpaşa Hattına 30 Otobüs

Pendik-Haydarpaşa Hattına 30 Otobüs
      İETT, Pendik-Haydarpaşa banliyö tren hattının iki yıl ulaşıma kapatılması nedeniyle yolcuların mağdur olmaması için mevcut otobüs ve sefer sayısını arttırma kararı aldı. Banliyö treni yerine yolcuları aynı güzergahtan Kadıköy ve Haydarpaşa’ya ulaştıran İETT,  otobüs sayısını da 30’a çıkarıyor.
 
 
      24 ay hizmet dışı kalması beklenen banliyö treni yerine İETT tarafından sefere konan 23 otobüs, yolcuları bu güzergahta taşıyarak gidecekleri yere ulaştırıyor. Ancak otobüs sayısının yolcular için yetersiz kalması üzerine 30’a çıkarılması kararlaştırıldı. Banliyö  tren istasyonları güzergahında yolcu taşıyacak otobüslerin üzerinde vatandaşları bu konuda bilgilendirici yazı yer alacak. Yetkililer, Pendik’ten binen yolcuların Haydarpaşa yerine daha sık sefer yapılan Kadıköy’de inmeyi tercih ettiğini belirttiler.  
 
      Marmaray projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar nedeniyle Pendik-Haydarpaşa arasındaki banliyö tren seferlerine 19 Haziran’dan itibaren ara verildi.  Hizmet dışı kalan 24 kilometrelik bölümde hatların ve istasyonların iyileştirilmesi için başlayacak inşaat çalışmalarının iki yılda tamamlanması planlanıyor.

HABERE YORUM KAT