1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Hızla Gelişiyor

Pendik Hızla Gelişiyor

Pendik Hızla Gelişiyor

Gülenyüz Evleri tamamlandı

 

Yetim çocuklar ve anneleri için ilk etabı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yapılan Gülenyüz Evleri’nin ilk etabı tamamlandı. Önemli bir sosyal belediyecilik örneği olan Gülenyüz Evleri yetim çocuklar ve annelerine yönelik olacak. 5 bin 717 m² toplam alana sahip olan binada1+1 ve 2+1 olmak üzere 32 konut dayalı döşeli ailelere teslim ediliyor. Gülenyüz Evi’nin ön tarafına ayrıca oyun gruplarının yer aldığı bir de park inşa edildi.

 

Sülüntepe Spor Kompleksi

 

Otopark inşaatı tamamlanan Sülüntepe Spor Kompleksi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. C Blok’ta bodrum kat tamamlandı. Kompleksin otopark kaba inşaatı tamamlandı. C Blok’un ise bodrum katı bitti, zemin katı için demir ve kalıp hazırlıkları sürüyor. B Blok’un temeli atıldı, A Blok’un bodrum katı yapılıyor, D Blok’ta temel hazırlıkları devam ediyor. Toplam 8 bin 198 m²’lik komplekste ve kadınlar için iki ayrı yüzme havuzunun yanı sıra basketbol, voleybol, judo, karate, tekvando gibi sporlar da yapılabilecek. Ayrıca komplekste muhtarlık, kreş, gençlik merkezi ve kafeterya yer alacak.

 

Yeşilbağlar Spor Kompleksi

 

Yeşilbağlar Spor Kompleksi’nin bodrum katının kaba inşaatı tamamlandı. Bodrum katın tamamlanmasının hemen ardından zemin kat için kolon, demir ve kalıp çalışmaları başladı. Yeni Mahalle ve Yeşilbağlar Mahallesi sınırında bulunan komplekste basketbol, voleybol, karate, judo, güreş, tekvando gibi branşlarda eğitimlerin verileceği çok amaçlı salonlar, fitness odası ile gençlik merkezi yer alacak.

 

Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nin Kaba İnşaatı Tamamlandı

 

Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nin zemin ve dört kattan oluşan kaba inşaatı tamamlandı. Kısa sürede dış cephe duvarları örülecek. Tamamlandığında modern bir görünüme sahip olacak semt merkezi, tüm kamu hizmet çalışmalarını bir araya toplayacak. Merkezde aile sağlığı, gençlik, sosyal danışma, etüt merkezleri, fitness odaları, çok amaçlı salonlar, kütüphane, İSMEK, kreş ve kafeterya bulunacak. 

 

Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı Binası

 

Fatih Cami yanına yapılan mahalle muhtarlığının zemin betonu atıldı. Binanın hafif çelik sistemi kuruldu. Kısa sürede özel olarak hazırlanmış duvarları monte edilecek. Muhtarlık binası Türk mimarisine uygun olarak iki kat olarak inşa edilecek. Bina tamamlandığında modern yapısıyla mahalleliye hizmet sunacak.

 

Dumlupınar Semt Merkezi’nde Bodrum Kat Tamamlanmak Üzere

 

Semt merkezinin bodrum katının kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Birinci katın tabliyesi için kalıp, demir ve beton hazırlıkları sürüyor. Toplam 2 bin 585 m² inşaat alanına sahip semt merkezi, tüm kamu hizmetlerini bir araya toplayarak hizmeti bölge halkının ayağına getirecek.

 

Velibaba Sosyal Konutları

 

Gecekondu probleminin çözümünde kullanılmak üzere sosyal amaçlı yapılan Velibaba Sosyal Konutları’nın ticari merkezi oluşturan D Blok’ta zemin kat tamamlandı. Üst katın demir ve kolon çalışmaları sürüyor. Ticari merkez olacak D Blok’un 285 m²’lik zemin katına dükkânlar, 200 m²’lik üst katına ise kafeterya yapılacak. A Blok’ta bodrum katın perde betonu; B Blok’ta ise temel betonu atıldı. C Blok temelinde kolon ve demir çalışmaları sürüyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarında gecekondu tasfiyesi için yapımı hızla devam eden konutlarda 126 daire yer alacak.

 

BOTAŞ Parkı’nın ilk Kısmı Tamamlanmak Üzere

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan BOTAŞ Parkı çalışmaları hızla sürüyor. Parkın ilk kısmında yürüyüş yolları yapıldı, ağaçlar dikildi, oturma grupları yerleştirildi. Çimlerin serilme işlemi de devam ediyor. Park artık yeşil görünüme kavuşuyor. Aynı zaman da aydınlatma da bitti. Oyun grupları için de hazırlıklar devam ediyor. İkinci kısımda ise yürüyüş alanlarının betonu atılıyor. Basketbol sahası ise bitmek üzere. Fevzi Çakmak, Esenler, Güllübağlar, Kavakpınar Mahallelerini yeni dinlenme ve spor alanlarına kavuşturacak BOTAŞ Parkı tamamlandığında İstanbul’un en uzun parklarından biri olacak.

 

Köprülü Kavşak Çalışmalarında Son Durum

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen köprülü kavşak çalışmalarında yan yolların düzenlemeleri devam ediyor. D-100 karayolunun kot farkından dolayı yüksekte kalan kısmının güvenliği için perde duvar yapıldı. Kuzey yan yolda ise kaldırım ve yan yol düzenleme çalışmaları sürüyor. Esenyalı köprülü kavşağında ise D-100 ile köprü arasında bağlantıyı sağlayacak yol çalışmaları devam ediyor.

 

Barış Manço Parkı Etüt Merkezi ve Spor Salonu

 

Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Barış Manço Parkı’na yapılan spor salonunun yanına bir de etüt merkezi inşa ediliyor. Merkezin dış sıvasının ardından boyası da tamamlandı. İçinde düzenlemeler devam ediyor. tamamlandığın çocuklar ve gençler eğitimlerini aksatmadan hem sporlarını yapabilecek kafeterya sayesinde sosyal yaşamlarını da ihmal etmeyecek.

 

Kurnaköy Konağı

 

Belediye ekipleri Kurnaköy sakinlerine yakışır bir konak inşa ediyor. İki bloktan oluşan konağın tek katlı bloğunun kaba inşaatı tamamlandı. Çatısı için çalışmalar sürüyor. İki katlı olacak diğer bloğun ise ikinci katının kalıp ve demir çalışmaları devam ediyor. Geleneksel mimariye uygun olarak tasarlanan, içerisinde muhtarlık, sağlık ocağı, misafirhane, bakkal, berber ve kıraathanesi olan konak, adına yaraşır çeşmesi ile köy sakinlerine hizmet verecek.

HABERE YORUM KAT