1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik için Ahmet Cin

Pendik için Ahmet Cin

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti, "Pendik için Ahmet Cin" diyerek il başkan yardımcısı Ahmet Cin’i aday gösterdi.

Pendik için Ahmet Cin

AK Parti, bu güne kadar belediyelerde  "hizmet belediyeciliği'nin" öncülüğünü yaparak  bu söyleme 31 Mart 2019 mahalli seçimlerine “gönül belediyeciliği’ni” de ekleyerek İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı için Binali Yıldırım ve Pendik belediye başkanadaylığı için Ahmet Cin isimlerini açıklayarak seçimlere iddialı giriyor.

AK Parti 31 Mart yerel seçimlerine her zaman olduğu gibi iddialı hazırlanarak yine zaferle çıkmanın hesaplarını yapıyor. Her seçimlerde olduğu gibi İstanbul ili'nin çok büyük önemi var. Bu öneme binaen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her zaman İstanbul’a çok önem vermiş seçimlerde " İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi de kazanır " demişti.


AK Parti, İstanbul büyükşehir adayı ve ilçe adayları için anketler araştırmalar ve temayüller sonucu en doğru adayları çıkarmak için detaylı ve çok titiz çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar sonucunda 29 Aralık 2019 Cumartesi günü Sinan Erdem spor salonunda görkemli bir törenle, hem büyük şehir belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.Bu ilçelerden en önemli bir tanesi de 700 bin nüfus ile Pendik’ti.  Bu büyük ilçede 1994 seçimleriyle AK Parti belediyeciliği Erol Kaya başkanlığında başlıyor. Üç dönem Erol Kaya başkanlığında Pendik değişim ve gelişim açısında önemli mesafeler kat ederek hizmet belediyeciliğin öncülerinden biri oldu. O başarılı dönemin gizli mimarlarından biri Erol Kaya’nın başkan yardımcılığı görevini başarıyla yapan şimdiki belediye başkan adayı olan  Ahmet Cin olmuştu. Erol Kaya sonrasında Pendik’te hizmetler artarak devam etmiş  yine iki dönem başarılı bir yönetim sergileyen Salih Kenan Şahin başkanlığında önemli bir mesafe kat ederek İstanbul’un hızla modern bir şekilde değişen ve büyüyen ilçelerinden biri olmayı sürdürmüştü.

AK Parti 31 Mart yerel seçimlerine iki dönemdir, belediye başkanlığı yapan Salih Kenan Şahin’in yerine yine  AK Parti ve Pendik siyasetinin sevilen ve önemli isimlerinden  biri olan Ahmet Cin ile yola devam etme kararı aldı. Bu değişim kararını mevcut belediye başkanı Salih Kenan Şahin sosyal medya hesabında kendisinin aday olmadığını 31 martta görev süresinin dolacağını belirterek duyurdu.
31 Mart yerel seçimlerin de AK Parti yeni bir sloganla hizmet belediyeciliğe gönül belediyeciliği söylemini ekleyerek "Pendik için Ahmet Cin" diyerek yeni hizmet belediyeciliği ve gönül belediyeciliği işaretini vermiş oldu.

Partisinin Pendik belediye başkan adayı olan Ahmet Cin’in siyasi hayatı başarılarla dolu bir siyasetçi 1994 yerel seçimlerinde hizmet belediyeciliğinde önemli başarılara imza atarak  Erol Kaya başkanlığında başkan yardımcılığı görevinde bulunarak Pendik’in gelişim ve kalkınmasında önemli katkı sağlamıştı. Siyasi hayatın boyunca önemli görevlerde bulunan Ahmet Cin arka arkaya üç dönem il başkan yardımcılığı ve son üç dönemde partisinin il seçim işleri başkanlığını  (SKM) başarıyla yürütmüş AK Parti o seçimlerden başarıyla çıkmıştı.

İstanbul il başkan yardımcılığı görevi nedeniyle parti üst yönetimi tarafından istifası kabul edilmeyen ancak her fırsatta verilecek her göreve hazır olduğunu belirten Ahmet Cin Pendik’te yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında Pendikli seçmenin teveccühünü kazanmış 31 Mart yerel seçimlerinde partisi tarafından Pendik belediye başkanlığına aday gösterildi.

 

HABERE YORUM KAT