1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Kışa Hazır

Pendik Kışa Hazır

Pendik  Kışa Hazır

       Tüm yurdu etkisi altına alması beklenen yoğun kar yağışına karşı Pendik Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde kriz masası oluşturuldu.  Kar yağışının ilçede hayatı olumsuz etkilememesi için 32 araç ve 80 personel gece gündüz çalışacak.

 

      Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve karlı hava için Pendik’te de yoğun önlemler alındı. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Pendik Belediyesi ekipleri teyakkuzda. Güllübağlar Mahallesi’nde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) ekipler, anlık tüm olayları koordine edebiliyor. Vatandaşlardan gelecek istekleri ilgili yerlere ulaştırmak için iletişim merkezi ve sosyal medya  personeli Fen İşleri ekipleri ile birlikte 24 saat boyunca AKOM’da nöbet tutuyorlar. Böylelikle sosyal medya ya da telefon aracılığıyla belediye iletilen istekler dışarıda nöbet halindeki ekiplere anında iletilecek ve müdahalede bulunulacak.

                                                  32 araç ve 80 personel görev alıyor

       Pendik’in kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için 5 adet kar küreme ve tuz serpme aracı, 2 adet greyder, 11 kepçe, 1 adet su tankeri,  5 adet kamyon ve 8 adet kamyonet ile 80 personel gece gündüz yoğun bir şekilde çalışacak. Çalışmalarda kullanılmak üzere depolarda 750  ton tuz bulunduruluyor. Ekipler, vatandaşların buzlanmadan olumsuz etkilenmemesi için okul, cami ve aile sağlığı merkezleri girişleri  ile çevresini tuzlayacak. Belediye yetkilileri olumsuz karşılaşılan durumlarda 444 81 80 numaralı çağrı merkezi ve sosyal medya  üzerinden vatandaşların ulaşabileceklerini bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT