Pendik Kurban Bayramı'na hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle Bölge Gündem olarak, gazetemizin imtiyaz sahibi İbrahim Şahin ile birlikte Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ve Pendik Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Gökdoğan'ı makamında ziyaret ettik. Pendik'te tüm Kurban Bayramı hazırlıklarının tamamlandığını belirten Kaymakam İlhan Ünsal "Yapılan çalışmalarla ve alınacak önlemlerle Pendik ilçemiz kurban bayramına hazır" dedi.

Pendik Kurban Bayramı'na hazır

Kurban bayramına az bir süre kala Pendik'te bayram hazırlıkları ilçe Kaymakamı İlhan Ünsal Başkanlığı'nda kurulan Kurban hizmetleri komisyonuyla çalışmaların tamamlandığı ve Pendik'in Bayram'a hazır olduğu belirtti .

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla makamında ziyaret ettiğimiz Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal Bayram'ın huzurlu  bir şekilde geçmesi için tüm çalışmaların yapıldığının bunun için Bayram öncesi ve Bayram günleri esnasında özellikle Kurban satış yerleri ve kesimi için bir dizi kararlar ve önlemler aldıklarını belirterek  konuyla ilgili hizmetlerin takibi ve alınan önlemlerin eksiksiz yerine getirilmesi için Kaymakamlığımız başkanlığında başta Pendik Belediye Başkanlığı ,İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü,İlçe Ziraat Odası Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,ve İlçe Müftülüğü'nden oluşan Kurban Hizmetleri Komisyonu kurulduğunu belirti.

Ünsal; "Özellikle Pendik belediyesi başkanı sayın Ahmet Cin Başkanlığındaki belediyedeki tüm birimlerin  büyük destekleri ve çalışmalarıyla ilçemizdeki Kurban Bayram'ı hazırlıkların son aşamasına gelmiş bulunmaktayız Bu vesile ile Pendik Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Cin ve tüm ekiplerine çok teşekkür ediyorum "dedi.

İlhan Ünsal "Bu komisyon koordineli bir şekilde iş birliği yaparak ilçemizde Kurban Bayramını rahat ve huzurlu bir şekilde hem Bayram öncesi ve hem de Bayram günleri esnasında alınacak önlemler ve tedbirler hakkında sürekli bilgi alış verişlerinde bulunuyoruz. Pendik'te geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da daha sistemli düzenli Kurban satış yerleri ve kesim yerleri belirledik. İlgili kurumlar hem Kurban satış ve hem de kesim yerleri için sürekli denetimler yapıyor." dedi Ünsal, amacımız Pendik'te tüm kurumlarımızla beraber halkımızın hiç sorun yaşamadan rahat bir şekilde Kurban Bayramlarını geçirmektir. Bu vesile ile şimdiden tüm halkımızın Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

Pendik Belediyesi kurban bayramına hazır

İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ MUSTAFA GÖKDOĞAN

Yaklaşan Kurban Bayram'ı ile ilgili kendisini makamında ziyaret ederek Kurban Bayram'ı hazırlık ve çalışmalarıyla bilgi aldığımız İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Gökdoğan  Bölge Gündem haber sitesine yaptığı açıklamada Kaymakamımız İlhan Ünsal Başkanlığı'nda kurulan Kurban hizmetleri komisyonu üyesi olarak biz de çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Özellikle kurulan çadırlarda künyesi olmayan kaçak Kurban olarak tabir edilen hayvanları tespit etmek için çadırları sürekli denetliyoruz. Bu çadırlardaki kurbanlık hayvanların kesim için sağlıklı olup olmadıklarını kesime uygun olup olmadıklarını denetliyoruz. Gökdoğan, özellikle sütten kesilmemiş, doğurganlığını kaybetmemiş dişi hayvanların kurbanlık olarak kesilmesine müsade etmediklerini açıkladı

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡