1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir arada

Pendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir arada

Kütüphane kültürünü içlenin her yerinde yayma çalışmalarını yürüten Pendik Belediyesi'nde 2020 yılı itibarıyla kütüphanelere kayıtlı kişi sayısı 120 bini aştı. Kitap sayısı ve konforun her geçen yıl daha çok arttırıldığı kütüphaneler vatandaşlardan da büyük rağbet görüyor.

Pendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir arada

Her sene 20 binden fazla kitap bağışı yapılan Pendik kütüphanelerinde üye sayısı giderek arttıyor. Farklı türdeki kitaplarla renklenen kütüphaneler vatandaşa bilgi bakımından büyük katkı sağlıyor.

2019 yılı içinde Bosnalı Şehit Çocuklar Kütüphanesinin açılmasıyla birlikte ilçedeki kütüphane sayısı 13'e çıktı. Geçtiğimiz yıllarda konforları daha da artırılan kütüphanelere Pendiklilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Kütüphanelere üye sayısı 2020 yılı itibarıyla 121 bin 240’a ulaştı.

Pendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir aradaPendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir arada

Bunun yanı sıra kütüphanelerdeki kitap sayısı da her geçen gün artıyor. Kütüphanelerde romandan araştırmaya, tarihten şiire farklı türlerdeki kitap sayısı 112 bin 902’ye ulaştı. Ayrıca Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kütüphanelerden başta Pendik olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki ilköğretim, ortaöğretim ve liselere yaklaşık 20 bin kitap bağış olarak gönderildi.

Pendik kütüphanelerinde konfor ve bilgi bir arada

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT