1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik, MHP Durum Değerlendirmesi Yaptı

Pendik, MHP Durum Değerlendirmesi Yaptı

Pendik, MHP Durum Değerlendirmesi Yaptı

Bu süreç de yerel basınla ikinci kez Pendik sahil uzunlar kebap da bir araya gelerek süreci değerlendirdi. Toplantının açılışını yapan ilçe başkanı İbrahim ÇAM yaptığı konuşmada  “Bu bizim, Bu seçim sürecinde çok değerli yerel basınla ikinci toplantımız, bu toplantımızın  konusu değererlendirme bilgilendirme toplantısıdır" dedi.  Toplantıda yerel basına da serzenişlerde bulunan ilçe başkanı ÇAM 12 yıl aradan sonra ilçemize partimizin genel başkanını getirmemize rağmen bu ziyarete yerel basın olarak ilgi göstermediniz diye  yakındı,

 

Açıklamaları esnasında oldukça sert ifadelerde bulunan İbrahim  ÇAM, seçim çalışmaları esnasında iktidardaki AK Parti ile oldukca adaletsiz bir yarış içinde olduklarını belirterek,  “Bizi seçim kampanyasında minder dışına çekmeye çalışıyorlar bizim parti daşlarımız şahin bir yapıya sahipdir. Bu  süreçde adalet terazisi taşarsa bizim de şirazemiz kayar” dedi

 

Açıklamarına devam eden ÇAM,” Biz kavga yapmak istemiyoruz yapmayacağız da biz disiplinli  bir partiyiz bizim pankartlarımız indiriliyorlar  kendi pankartlarını asıyorlar, bunu yaparken de belediye araçlarını ve personellerini kullanıyorlar bu haksızlıktır, böyle bir baskı yöntemi görülmedi. İlalarında, pankartlarında başarılı başkanla yola devam yazıyorlar bence bu başarısızlıklarının göstergesi bu onların acz içinde olduklarını göstergesidir ” dedi. Anketleri manipüle edip seçmenin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar  görülüyor ki Pendik te AK Parti, CHP değil, AK Parti, MHP  yarışı olacak bu yarıştan biz galip çıkarak adayımız İbrahim Coşkun belediye başkanı olacaktır" dedi . 

 

İbrahim ÇAM, bundan sonra seçim çalışmalarını Pendik ilçeden değil,   Fevzi çakmak mahallesinde  bize yakışan bir yerde yürüteceklerini söyledi. Ayrıca 22 şubat saat 19 00  da, eski bakanlardan Murat Başesgioğlu’nun katımıyla proje tanıtımı  toplantısı yapacaklarını da  söyledi.

 

Toplantının ilerleyen bölümlerinde belediye başkan adayı İbrahim COŞKUN söz aldı.

 

İbrahim COŞKUN’da yaptığı açıklamada, adaylığının  2.5 ay gibi bir süre olduğunu   öncelilerinin  Pendik'in daha güzel yaşanabilir bir kent haline getirmektir dedi.Coşkun ,” Bizim üretken belediyecilik projelerimiz  olacak ilk işimiz Pendik’in en önemli sorunu olan  imar sorununu çözmek olacaktır” dedi . Kendisinin 36 yıldır pendik’te yaşadığını belirten Coşkun,”Pendik iyi yönetilmiyor biz seçilirsek pendik’i tüm halkıyla beraber yöneteceğiz” dedi.Coşkun, konuşmasının devamında; " Pendik, şehrin giriş ve çıkış noktalarından başlamak üzere lağım kokuyor. Trilyonluk bütçeye sahip bir belediye yönetiminin bu soruna hiç eğilmemesi pek manidardır. Bu sorunu kesinlikle ortadan kaldıracağız. Belediye verdiği ilanlarda, bastırdığı kitapçıklarda, 'şu kadar yatırım yaptık' diyor. Söz konusu bütçeyle, yapılan yatırımları karşılaştırdığımızda; ifade edilen yatırım bedelinin karşılığını göremiyoruz! Rakamlar, grafikler hava da uçuşuyor ama ortada iş yok" sözlerine yer verdi.Konuşmasının devamında ise eğitimci biri  olduğunu belirterek ilçemizin bir öğretmen evi olamadığına çok üzüldüğünü belirti ve  ilk işlerinden birisinin de pendik’e bir öğretmen evi yapmayı düşündüklerini  söyledi.  Bir soru üzerine kentsel dönüşümün batı mahallesinden başlamasını nasıl buluyorsunuz?  Sorusuna, olumlu bulduğunu batı mahallesinden başlanmasının doğru olduğunu, ancak imar konusunda emsallerin az olduğunu daha çok emsalle mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini söyledi. . Coşkun, önemli projelerinin arasında Pendik sahilden gözdağına teleferik kurmak olduğunu da söyledi.  ayrıca Pendik deki amatör spor kulüplerine, ve kültür   derneklerine katkıda bulunacaklarını da  belirtti . 

 


 

HABERE YORUM KAT