1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Müftülüğüne Ek Bina

Pendik Müftülüğüne Ek Bina

İlçeye birçok okul, aile sağlığı merkezi, ibadethane kazandıran Pendik Belediyesi, Pendik Müftülüğüne de ek bina inşa etti.

Pendik Müftülüğüne Ek Bina

İlçeye birçok okul, aile sağlığı merkezi, ibadethane kazandıran Pendik Belediyesi, Pendik Müftülüğüne de ek bina inşa etti. Ayrıca hayırseverler ya da dernekler tarafından yapımına başlanan ancak bitirilemeyen yurtlar ve ek binaları da tamamlanıyor.

Pendik Belediyesi, kendi yatırımları dışında diğer kurumlara da imkânları doğrultusunda desteklerini sürdürüyor. Pendik Müftülüğü’nün mevcut binasına ek olarak yeni bir bina inşa eden Pendik Belediyesi, tamamlayarak hizmete sundu. Pendik Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü, ilçe genelinde hayırseverler ya da dernekler tarafından yapımına başlanılan, ancak bazı nedenlerden dolayı yarıda kalan yurt ve ek binaları da tamamlamak üzere kolları sıvadı. 

Pendik Müftülüğünün kapasitesi genişletildi

Doğu Mahallesi’nde yer alan Pendik Müftülüğü Hizmet Binasının hemen yanına Pendik Belediyesi tarafından ek bina inşa edildi. 90 metrekare üzere tek katlı olarak inşa edilen ek bina, mevcut binaya uygun olarak yapıldı. Ek binada 14 personelin görev alabileceği 2 ofis yer alıyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi Serpmeevler Camii Yatılı Yurt Binası

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yer alan Serpmeevler Camii yanına hayırseverlerin desteğiyle başlanarak kaba inşaatı bitirilen yurt binası, maddi yetersizlikten dolayı yarıda kaldı. Dernek idarecilerinin başvurusu üzerine binanın geri kalan kısmının yapımını Pendik Belediyesi üstlendi. 260 metrekare oturum alanına sahip 8 katlı yurt binası; 72 yatak kapasiteli ve 5 sınıfı var. Ayrıca içerisinde 70 kişilik konferans salonu, 72 kişilik yemekhane, mutfak, mescit, şadırvan, lavabo, duş, soyunma ve idare odaları yer alıyor. 

Yenişehir Mahallesi Ulu Camii Yatılı Yurt Binası 

Dernek ve hayırseverler aracılığıyla Yenişehir Mahallesi Ulu Camii yanında inşasına başlanılan yurt binası,  maddi nedenlerden dolayı yarıda kalmıştı. Ancak Pendik Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü Ekipleri işi tamamlanmak üzere kolları sıvayarak bina inşasını büyük ölçüde bitirdi. Son rötuşların yapıldığı yurt binası,  378 metrekare oturum alanına sahip ve 8 katlı. 69 yatak kapasitesi ve 8 sınıfı bulunan binada 2 eğitim odası yer alıyor. Ayrıca binada 70 kişilik yemekhane, 96 kişi kapasiteli konferans salonu, mutfak, mescit, banyo, lavabo, şadırvan ve idari odalar  bulunuyor. 

Kurtköy Mahallesi Merkez Camii Ek Binası 

Kurtköy Mahallesi’nde yer alan Merkez Camii’ne dernek yönetimi tarafından hayırseverlerin de desteğiyle ek bina inşasına başlanmış; ancak tamamlanamamıştı. Yarıda kalan binanın tamamlanması için Pendik Belediyesine başvuruldu. Etüd Proje Müdürlüğü Ekipleri, 255 metrekare oturum alanına sahip 3 katlı binayı tamamlayarak camiye kazandırdı. Ek binada 124 kişi kapasiteli yemekhane, şadırvan, lavabo, dernek ofisi, bekleme alanı ve mutfak yer alıyor. 

Çamlık Mahallesi İbrahim Hakkı Erzurumi Camii Kuran Kursu 

Pendik’in en yeni mahallelerinden biri olan Çamlık Mahallesi’nin önemli ölçüde ibadethane yükünü kaldıran İbrahim Hakkı Erzurumi Camii’nin  yanına Pendik Belediyesi tarafından bir Yatılı Kuran Kursu inşa edildi. 60 metrekare üzerine inşa edilen yurt; 30 kişilik yatakhane, 2 sınıf, yemekhane, mutfak, soyunma odaları, lavabo, banyo, şadırvan ve idari odalardan oluşuyor. Ayrıca camiye bir de dernek binası yapıldı. 2 katlı inşa edilen binada 4 dükkan, çay ocağı, mutfak ve dernek ofisi yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.