1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pendik Müftüsü Mehmet Yaman'ın Tayini Çıktı

Pendik Müftüsü Mehmet Yaman'ın Tayini Çıktı

Pendik İlçe Müftüsü Mehmet Yaman Kadıköy İlçe Müftülüğüne tayini çıktı. Müftü Yaman Pendik'te 7 ay görevde kaldı.

Pendik Müftüsü Mehmet Yaman'ın Tayini Çıktı

İstanbul İl Müftü Yardımcılığı görevindeyken Şubat 2017 yılında Pendik'e müftü olarak getirilen Mehmet Yaman yaklaşık 7 aydır  görev yürütüyordu. Müftü Yaman, Abdulkadir Keşvelioğlu’nun Amasya İl Müftülüğüne terfi etmesiyle getirilmişti.

PENDİK'E ERENLER MÜFTÜSÜ ATANDI
Bölge Gündem Gazetesi Pendik'e atanan yeni ilçe müftüsü kim olacak sorusunun da cevabını araştırdı. Gazetemiz bu bağlamda  Pendik'e Sakarya Erenler İlçe Müftüsü Hüseyin Baş'ın atandığı bilgisine ulaştı. Hüseyin Baş'ın önümüzdeki günlerde göreve başlayacağı belirtiliyor.

kadıköy müftüsü Mehmet yaman
(Yeni Kadıköy Müftüsü Mehmet Yaman)

PEKİ HÜSEYİN BAŞ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA VE NERELİ
Aslen Kastamonu İli, Azdavay İlçesi Akçakese Köyünden olup, 1970 yılında İstanbul Bahçelievler’de doğdu. İlköğrenimini Beyoğlu Taksim İlkokulu’nda tamamladıktan sonra hafızlığını Bayrampaşa Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda yaptı. Hafızlıktan sonra İmam-Hatip Lisesi’nin orta bölümünü Eyüp İ.H.L, lise bölümünü de Bakırköy İ.H.L de özel hocalardan ders olmak suretiyle dışarıdan bitirdi. Lise öğrenimi boyunca Arapça, Tefsir, Fıkıh, Hadis derslerinede devam etti.

Pendik müftüsü Hüseyin Baş
(Yeni Pendik Müftüsü Hüseyin Baş)

1989 yılında Mısır’a giderek, İlahiyat öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 1993 yılının ekim ayında Sakarya İli Sapanca İlçesi’nde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. Daha sonra Ferizli İlçesine geçerek buradan 1995 yılının Aralık ayında vatani görevini yapmak üzere kısa dönem olarak askere gitti.

Askerlik dönüşü İstanbul-Sultanbeyli İlçesi’ne naklen tayin oldu. 1997 yılında Haseki Eğitim Merkezi 14. Dönem Müftülük-Vaizlik İhtisas Kursu’na katılarak 1999 yılında birincilikle kursu tamamladıktan sonra müftülük sınavını kazanarak 01.12.1999 tarihinde Karabük İli – Ovacık İlçe Müftüsü olarak atandı. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra 2002 yılının Kasım ayında Zonguldak İli – Gökçebey İlçesine atandı. 2007 Eylül ayında geldiği Zonguldak İli Alaplı İlçe Müftüsü olarak görevine devam ederken, 2012 Temmuz ayı atamalarında Erenler Müftüsü olarak atanmıştır.

Evli ve bir kız çocuğu babası olan Müftü Hüseyin Baş, orta derecede İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.