1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Otoyolunu Taş Yığınına Çeviren Kamyon

Pendik Otoyolunu Taş Yığınına Çeviren Kamyon

Pendik Otoyolunu Taş Yığınına Çeviren Kamyon
      Pendik'te seyir halinde olduğu sırada damperi havalanan taş yüklü kamyon, otoyolu savaş alanına çevirdi. Yaklaşık  3 kilometre boyunca kamyondan düşen taşlar, yolu taş yığınına çevirdi. Karanlık nedeniyle taşları fark edemeyen bazı  sürücüler kaza yaptı. Otoyol, dökülen taşlar nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı. 
 
      Sürücüleri ölümle burun buruna getiren olay dün saat 18.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havaalanı bağlantı yolunda meydana  geldi. İddialara göre Tuzla'daki bir adrese taş taşıyan Ali Duran Canıtez'in kullandığı 41 TV 141 plakalı kamyonun seyir  halinde olduğu sırada damperi kalkmaya başladı. Arkadaki sürücülerin uyarıları üzerine durumu anlayan sürücü Canitez,  kamyonu durdurmaya çalıştı. Uzun süre bu şekilde yola devam eden kamyondan yola savrulan taşlar sürücülere zor anlar  yaşattı. Havaalanı bağlantı yolu tamamen taşlarla kaplanınca trafik durma noktasına geldi. Havanın kararması nedeniyle  taşları fark edemeyen bazı sürücüler kaza yaptı. İri taşlar nedeniyle bazı otomobillerin lastikleri patlayınca yol  kenarlarına park edildi. Bir süre sonra gelen polis ekipleri güvenlik önlemleri alarak sürücüleri yoldaki taşlara  çarpmamaları konusunda uyardı. Kontrollü olarak sağlanan trafik otoyoldaki taşların iş makinası vasıtasıyla kaldırılmasından sonra yeniden açıldı. Olay yerinde kendisini savunan sürücü Ali Duran Canıtez’in alacağı cezaya isyan  etmesi dikkat çekti. Canitez, "Ben seyir halindeyken aniden damperin kalktığını gördüm. Kamyonu durdurmaya çalıştım ama
 olmadı. Taşlar dökülürken yola devam etmek zorunda kaldım. Yolun bu kısmı geniş olduğu için buraya çektim. Yapacak bir  şey yoktu. Çok korktum. Kimseye bir şey olmadığı için sevindim. Ulaştırma Bakanlığı’na sesleniyorum. Bizi polislerle  karşı karşıya getirmesinler. Sürekli ceza kesiyorlar. Ceza puanı 100 olunca ehliyetimize el konuluyor. Evimize nasıl  ekmek götüreceğiz." dedi. 
 
    Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri ise trafiği tehlikeye düşürmek ve yola zarar vermekten sürücü
 Ali Duran Canıtez'e cezai işlem yaptı. 
 

HABERE YORUM KAT