1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik ten Gençlerin Eğitimine Destek

Pendik ten Gençlerin Eğitimine Destek

Pendik ten Gençlerin Eğitimine Destek
           Gençlere daha iyi bir gelecek sunmak için önemli yatırımlara imza atan Pendik Belediyesi Fatih Mahallesi’ne de etüt merkezi inşa ediyor.  Temel atma ve hafriyat çalışmaları başlayan  etüt merkezinde spor alanları da bulunacak. .  
          Spor ve eğitim alanında gençlerin ihtiyacını tek çatı altında karşılayacak şekilde planlanan etüt merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. Güllübağlar ve Velibaba etüt merkezlerini tamamlamak üzere olan Pendik Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde yaşayan gençlere de spor ve eğitim konusunda destek vermek üzere etüt merkezi inşa ediyor. Fatih Mahallesi Milli Egemenlik Parkı alanında inşa edilecek etüt merkezi için hafriyat
 çalışmaları başladı. Tamamlandığında üst katta etüt merkezi , zemin katta giyinme odaları ve dükkânlar bulunacak. Ayrıca merkez bünyesinde spor sahaları da yer alacak.
                               
        Gençlere spor ve eğitim hizmeti sunacak Velibaba Halı Saha ve Etüt Merkezi inşaatı büyük oranda tamamlandı. İçerisinde asma tavan, seramik  ve merdiven kaplama çalışmaları yapılıyor. Cezaevi karşısında yapımı süren etüt merkezinin yanına bir de halı saha yapılıyor.
 
        Güllübağlar Muhtarlığının arka tarafındaki arazide yapımı devam eden etüt merkezi, zemin ve üst kattan oluşuyor. Etüt merkezinin kaba inşaatı tamamlanırken içerisindeki  ince işçilikleri devam ediyor. Zemin kattaki halı saha tarafına bakan bölümde idari oda ve soyunma odaları; ana cadde cephesine bakan kısmında ise ticari üniteler yer alacak. Üst katta bilgisayar odası,ders odası, kütüphane ve kafe bulunacak. Aynı zamanda muhtarlık da burada hizmet vermeye devam edecek.
 

HABERE YORUM KAT