1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Yelken Kulübü'nde Mihri Ereş Dönemi

Pendik Yelken Kulübü'nde Mihri Ereş Dönemi

Türk yelken sporunun duayenlerinden Mihri Ereş, Mart 2015 itibariyle Pendik Yelken Kulübü’nün Komodorluğu’na getirildi.

Pendik Yelken Kulübü'nde Mihri Ereş Dönemi

Türk yelken sporunun duayenlerinden Mihri Ereş, Mart 2015 itibariyle Pendik Yelken Kulübü’nün Komodorluğu’na getirildi.2010 yılında tekrar faaliyete geçen Pendik Yelken Kulübü, iddialı hedeflerini gerçekleştirebilmek için yoluna Mihri Ereş ile devam etme kararı aldı. Ereş, Komodor sıfatıyla, Pendik Yelken Kulübünün tüm sportif faaliyetlerini tam yetkiyle yönetecek.

Mihri Ereş gibi bir duayenin, tecrübe ve bilgisini Pendik Yelken için kullanacak olmasının kendileri için çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayan Kulüp Başkanı Tanku Bulduk, “Ereş Türk yelkenciliğinde marka bir isim ve kendisinin liderliğinde Pendik Yelken’i Türkiye’nin en elit yelken sporu kulüplerinden birisi haline getireceğiz” dedi.
Pendik Yelken’in altyapı olarak mütevazı ama gelişime çok açık bir durumda olduğunu belirten Ereş “İstanbul’un sayılı marinalarından birisinin içerisinde yer alan, marinanın, yerel yönetimin ve halkın desteğini arkasına alabilmiş ve tek amacı sporcu yetiştirerek sportif başarı yakalamak olan bir kulübün çağrısı beni heyecanlandırdı ve üzerime düşen sorumluluğu zevkle kabul ettim” dedi.

Pendik Yelken’in vizyonu, misyonu ile Ereş’in spora ve kulüpçülüğe bakış açısının aynı yönde olduğunu belirten Ereş ve Bulduk yaptıkları ortak açıklamada “Devasa bütçeler, bürokratik işleyiş tarzı ve azametli bir sunuma rağmen sportif başarı konusunda güdük kalan bir kulüpçülük anlayışı yerine, sporu geniş kitlelere yaymaya, elit sporcu yetiştirmeye odaklanmış, kısaca merkezine sporu koymuş, dinamik bir kulüpçülük tarzına inandıklarını” belirttiler.

mihri-eres.jpgMihri Ereş Kimdir?
1961 yılında Lahey’de doğan Ereş, yelken sporuna 1967 yılında optimist sınıfında başladı. 1983’de İDGSA Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılına kadar Pirat, Snipe, 470, Laser ve Dragon sınıflarında yurt içi ve yurtdışında yarıştı. 3. kademe Yelken Antrenörü olan Ereş, 1991-2004 yılları arasında olimpik sınıflarda antrenörlük yaptı ve 40 yılı aşkın bir süredir de Türkiye’nin önde gelen yat yarışçılarından birisi haline geldi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.