1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik Yeni Otobüs Terminaline Sahip Oluyor

Pendik Yeni Otobüs Terminaline Sahip Oluyor

Pendik Yeni Otobüs Terminaline Sahip Oluyor
           Pendik Belediyesi  şehirlerarası seyahati kolaylaştırmak amacıyla  ve şehirlerarası otobüs acentalarını tek çatı altında toplamayı hedefleyerek hem yolcuları,hem işletmeleri rahatlatacak modern ve  konforlu bir     otobüs terminali proje  çalışmalarına  başladı.
         Güzelyalı'ya inşa edilecek otbüs terminali için Kaynarca  Mevkii'nde yer alan  D-100 Karayolu kenarında bulunan şehirlerarası otobüs acentaları taşınanacak. Tersane Kavşağı Bölgesinde  yer alacak terminalin proje hazırlık çalışmaları devam ediyor.  Toplam bin 830 metrekare alan üzerine kurulacak terminalde 18 acenta 
 ofisi yer alırken bir de kafeterya bulunacak. Ayrıca terminale, yolcusunu araçlarıyla almak ya da uğurlamak amacıyla gelenler için  misafir otoparkı inşa edilecek. Tersane köprüsünün altında bulunan  boşluğa yapılacak terminal alanı hem yolcular hem de işletmeciler  için rahatlık sağlayacak. 
            Kaynarca Mevkii’ndeki D-100 Karayolu kenarında bulunan şehirlerarası otobüs acentalarına ait   otobüslerin özelikle geç saatlerde yolcu indirip bindirirken trafiği olumsuz yönde etkilediğini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yeni terminalin bu sorunu ortadan kaldıracağını ifade etti. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin terminale otobüs giriş çıkışını düzenleyen yeni yol çalışması tüm hızıyla sürüyor. Şu an proje çalışmaları devam eden terminal inşaatına kısa sürede başlanması bekleniyor.
 
   Şehirlerarası otobüs terminali, tersane köprüsü altında bulunan alana inşa edilecek.
 
 

HABERE YORUM KAT