1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'e “Çocuk Oyunları Sokağı” geliyor!

Pendik'e “Çocuk Oyunları Sokağı” geliyor!

Pendik Belediyesi, Esenler Mahallesi’nde inşa etmeye başladığı şehrin ilk çocuk sokağını 23 Nisan'a yetiştirmeye çalışılıyor. Çocukların sokakta seksek, mendil ve köşe kapmaca oynayabileceği sokak, çocukların aileleri ve arkadaşlarıyla rahat bir vakit geçirmesini sağlayacak.

Pendik'e “Çocuk Oyunları Sokağı” geliyor!

Geleneksel oyunlardan seksek, mendil ve köşe kapmaca gibi oyunları oynama imkanı sunacak “Çocuk Oyunları Sokağı”nın yapım aşamalarına Pendik Esenler Mahallesi’nde başlandı.

Bu kapsamda Buhara İlkokulu’nun yanındaki Hattat Rakım Sokak, trafiğe kapalı “Çocuk Oyunları Sokağı” haline getiriliyor. Hafriyat çalışmaları devam eden proje kapsamında sokağın yanına bir de dinlenme alanı inşa ediliyor. 1.000 metrekarelik dinlenme alanıyla birlikte Çocuk Oyunları Sokağı, çocukların arkadaşları ve aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri bir bölge haline gelecek.

Pendik'e “Çocuk Oyunları Sokağı” geliyor!

Çocuk Oyunları Sokağı’yla çocuklar eski sokak kültürüyle tanışacak. Seksek, köşe kapmaca, labirent ve mendil kapmaca gibi geleneksel oyunların yanı sıra sokakta bir de kumandalı araç pisti yer alacak. Çocuk Oyunları Sokağı ve beraberindeki dinlenme alanının 23 Nisan’a yetiştirilmesi planlanıyor.

Pendik'e “Çocuk Oyunları Sokağı” geliyor!

Video Editörü

HABERE YORUM KAT