1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'e Getirilen Gazzeliler Taburcu olmaya başladı

Pendik'e Getirilen Gazzeliler Taburcu olmaya başladı

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavileri tamamlanarak taburcu edilen 4’ü çocuk 6 Gazzeli refakatçileriyle birlikte ülkelerine döndü.

Pendik'e Getirilen Gazzeliler Taburcu olmaya başladı

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavileri tamamlanarak taburcu edilen 4’ü çocuk 6 Gazzeli refakatçileriyle birlikte ülkelerine döndü.  Tel-Aviv’e gitmek istemeyen Gazzeliler kendi istekleri üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan Mısır uçağıyla Kahire’ye uğurlandı.  (TİKA ile işbirliği yapılarak)

Türkiye’nin sefkat eliyle sağlıklarına kavuşan Gazzeliler, ülkemizde gördükleri ilgiden memnuniyetlerini dile getirerek, tüm Türk halkına teşekkür etti. Taburcu edilen hastalarımızdan bir yaşındaki İbrahim S.F. Abuhamad’ın dedesi Fayez S.M. Abuhamad: “Memnuniyetimizi anlatacak kelime bulamıyoruz. Devletinizden, Türk milletinden ve hastanede çalışan tüm sağlık ekibinden ve sizlerden Allah razı olsun, şükranlarımızı sunarız" diye konuştu.

Çiçeklerle uğurlanan Gazzeliler Kahire’den Gazze’ye geçiş yapacak.

Daha öncede Pendik Belediyesi Başkanı Dr. Kenan Şahin Gazze'den getirilen yaralıları  ziyaret ederek durumları hakkında detaylı bilgi almış, ihtiyaçları  giderilme noktasında ellerinden ne geliyorsa yapacağını sözünü vermişti.

Pendik'e Getirilen Gazzeliler Taburcu olmaya başladı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT