1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’e giriş artık bu kapıdan

Pendik’e giriş artık bu kapıdan

Pendik’e giriş artık bu kapıdan

Adnan  Menderes Bulvarı üzerine üç ayda  inşa edilen giriş kapısı özel aydınlatma sistemi ile gece boyunca da ihtişamını ortaya koyuyor.

 Yapımı yeni tamamlanan anıtsal giriş kapısı Pendik’in yeni sembolü olacak. Kente giriş ve çıkışı sağlayan en önemli ana arter olan Adnan Menderes Bulvarı üzerine inşa edilen anıtsal giriş kapısı, işlemeleri ve görkemli mimarisiyle  göz kamaştırıyor. Özel aydınlatma sistemiyle donatılan giriş kapısı gece boyunca da tüm ihtişamını renkler eşliğinde sergilemeye devam ediyor. Geleneksel Selçuklu desenlerinin işlendiği ve tamamı el işçiliği olan anıtsal giriş kapısı 25 metre uzunluğunda ve 8,5 metre yüksekliğinde. Üzerindeki çinilerin de tamamı el işçiliği olan kapı, artık Pendik’in girişinde ‘merhaba’  diyecek.

Anıtsal kapının yer aldığı Bahçelievler Adnan Menderes Bulvarı’nda daha önce yapılan prestij cadde çalışmasıyla da hem araç, hem de yaya trafiği düzenlenmişti. Geliş ve gidişte araç park cebi ve aydınlatma yenilemeleri yapılan caddede bir de süs havuzu yer alıyor

Etiketler :

HABERE YORUM KAT