1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pendik’e Nisan’da Bayram Gelecek

Pendik’e Nisan’da Bayram Gelecek

Pendik’e Nisan’da Bayram Gelecek

           CHP Pendik Belediye Başkan aday adayı Bayram Bekar adaylık tanıtım toplantısını 4 Ekim 2013 Cuma günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantı binin üzerinde kişinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya,  İl Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Demokratik Kitle Örgütlerinin Temsilcileri, Köy Derneklerinin Yöneticileri, Kültür ve Sanat Derneklerinin Temsilcileri ile CHP Pendik İlçe Yöneticileri ve Çevre ilçelerin başkan ve yöneticileri katıldı 480 koltuğu olan salonun merdivenleri, koridorları ve kapı önü tıka basa dolu olmasının yanında fuaye alanı ve kültür merkezinin giriş kısmı yüzlerce partili ile dolmuştu. Toplantı 19.45’te başladı.

          Kemençe,  bağlama dinletisi ve Sarı Zeybek oyununun Atatürk slayttı eşliğinde açılışı yapılan toplantı, salondaki izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

         Programda Bayram Bekar’ın yaptığı çalışmaların derlendiği 30 dakikalık bir slayt gösterisi gerçekleştirildi. Slayt gösterisi ayrıca Taksim Direnişin yurt çapındaki etkilerini de içerdi. Konukların Taksim Direnişine destek veren alkışları ve sloganları salona hakim oldu. Slaytta ayrıca “Yurtsever Aday Bayram Bekar”, “Eşit ve Özgür Bir Pendik İçin Bayram Bekar”, “Gerçek Güç Kalabalık Görünenler Değil, Kalabalığı Yaratanlardır”, “Devrimci Çağdaş Yeni Pendik”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganları yazılı olarak sunuldu ve büyük alkış aldı. En büyük alkışı, slaytın sonunda bulunan Atatürk’ün şu sözü aldı: “Sömürgecilik ve emperyalizm yeryüzünden yok olacak ve yerlerine milletler arasında hiçbir renk, din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir ahenk ve işbirliği çağı hakim olacaktır.”

       Bayram Bekar, kürsüye konuşmasını yapmak için çağırıldığında dakikalarca ayakta alkışlandı. Kalabalığın coşkusunun son derece yüksek olduğu toplantıda Bekar, Pendik Belediyesine 1 Nisan’da Altı Oklu bayrağı dikeceklerini söylediğinde “Pendik’e Nisan’da Bayram Gelecek” sloganları atıldı.

      Taşeronluk sistemini kaldıracaklarını, yalnızca bu sistemin Pendiklilere senede 12 milyon, 5 yılda ise 60 milyon TL zarar verdiğini belirtti. Bu paranın emekçilerinin alın terinin bir sömürüsü olduğuna işaret eden Bekar, aracılar vasıtasıyla “hizmet alımını” sonlandıracaklarını ve dolayısıyla da taşeronluk sistemini kaldıracaklarını belirtti. Bekar ayrıca “Pendik’te seçimi kazanmak, yalnızca Belediye’yi kazanmak anlamına gelmeyecektir: Pendik coğrafyasını yok edilmekten, Pendik halkını sömürülmekten kurtaracağız. Pendik yeniden adaletin ve sosyal belediyeciliğin kalesi olacak.    Pendik’te eğer bir parti siyasal iktidarın ve onun belediyecilik anlayışının belini kıracaksa bu yalnızca ve yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır! Bu işi yaparsa Cumhuriyet Halk Partisi yapacaktır!"

      20 yıla yakın bir zamandır Pendik’i yöneten anlayışın tapu-imar sorunlarını çözmediğini, Pendiklilerin bu konuda çok mağdur olduklarını, her seçim döneminde mevcut yönetimce kandırıldıklarını, benzer sorunları olan CHP’li belediyelerin bu sorunu vatandaşın lehine çözdüğünü örneklerle açıklayan Bayram Bekar, Pendik’te iktidar olmaları halinde yurttaşların sorunlarını onların yararına çözeceklerini belirtti.

     Pendik’teki adayın mutlaka eğilim yoklamasıyla belirlenmesi gerektiğinin altını çizen Bayram Bekar, kendilerinin birinci çıkmaları halinde sandığın eğilimine sonuna kadar sahip çıkacaklarını, bir başka aday adayının gerisinde kalmaları durumunda da var güçleriyle destek olacaklarını belirtti. Eğilim yoklaması talebi salondan büyük destek gördü.

      Bekar’ın konuşmasından sonra sahneye davet edilen İl Yöneticileri ve İl Genel Meclis üyeleriyle birlik ve beraberlik görüntüsü verilmesi, yakın zamanda çalışma arkadaşları olan Bayram Bekar’a il yönetiminin doğrudan verilmiş desteği olarak değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT