1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pendik’in En Ağır Protokolü Bu Programda Bir Araya Geldi

Pendik’in En Ağır Protokolü Bu Programda Bir Araya Geldi

Pendik’in En Ağır Protokolü Bu Programda Bir Araya Geldi

İftar yemeğine Pendik Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin, Pendik Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç, İstanbul Millet Vekili Erol Kaya, Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Pendik İlçe Müftüsü Ziya Ersin, Siyasi partilerin temsilcileri, çok sayıda Sivil toplum kuruluşları başkanları ve Pendik belediyesinin bir önceki dönem ve yeni dönemde görev yapan meclis üyeleri katıldı.

İftarın açılması ile birlikte Pendik İlçe Müftüsü Ziya Ersin yaptırdığı sofra duasının ardından bir konuşma Dr. Salih Kenan Şahin, Birliğin beraberliğin önemine değinerek “ Birbirimize hoşgörülü anlayışlı oldukça birbirimize güvenimiz artacak muhabbetimiz artacak ve anlayışımız artacak” dedi. Ramazan ayının güzelliklerini bu ay boyunca Pendik'liler olarak istifa de edenlerden olmak istediğini de belirten Şahin “ Böylesi güzel bir ayda yaşadığımız coşkuyu sevinci hoşgörüyü sadece Ramazan ayına özgün kalmaması gerektiğinin altını çizerek diğer 11 ayında ramazan ayı kadar güzel geçmesi temennisinde bulundu.

Kenan Şahin bu kısa konuşmasının ardından İstanbul Milletvekili Erol Kaya’da bir konuşma yaparak böylesi güzel bir programda bir araya gelmenin mutluluk duyduğunu belirtti. Kaya daha sonra 10 Ağustosta yapılacak olan cumhurbaşkanlıkları seçimine de değinerek, Bu Ramazan ayının diğer ramazanlar biraz daha farklı olduğunu Türkiye Cumhuriyeti ülke tarihinde ilk kez kendi cumhurbaşkanını seçeceğini 3. adayının olduğunu bu 3. adayında kendine ait güzellikleri olduğunu söyledi. Daha sonra Kaya, Başbakanımızı ve Cumhurbaşkanı adayımızı 94’te idareci ve siyasetçi olarak tanıdıklarını ifade ederek, İstanbul'da Suyun olmadığı, çöplerinde insanların öldüğünü sokaklarında çamurdan geçilmeyen havası teneffüs edilmeyen hatta gaz maskesi kampanyaları yapıldığını söyledi. Kaya sözlerine şu şekilde devam etti. " işte o zamaanlardan bu zamanlara geldik  bu şehri  yaşanabilir hale dönüştürdük” dedi. Son olarak, sözlerini çok uzatmak istemedini söyleyen Kaya Ağustos ayında  yapılacak seçimlerini hayırlı olmasını temenni etti.

Kırklareli Milletvekili Şenol Şenol Gürşan’da yaptığı konuşmada ramazan ayının güzelliklerini devam etmesi sürmesinin adına temenni de bulundu.

Daha sonra Şenol Gürşan’da Cumhurbaşkanlıklarını seçimine değinerek, ramazan ayının sonunda çok önemli bir seçim olduğunu bu seçimlerin milletini kaderini belirleyeceğini Türkiye Cumhuriyetinin kaderinin belirleyeceğinin altını çizdi. Türkiye’de cumhurbaşkanlıkları seçimlerinin ülke tarihinde sürekli sıkıntılı olduğunu da ifade eden, Gürşan ” bu seçimlerin diğer seçimlere göre farklı olduğunu milletin oylarıyla belirleneceğini bir kez daha hatırlattı ve yapılacak seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Bu konuşmaların ardından söz alan CHP meclis üyesi gurup başkan vekili Tarık Balyalı’da söz alarak öncelikle böyle bir akşam davet edilmenin mutluluk duyduğunu fakat kendisini üzen bir olayın yaşandığını dile getirmeden geçemeceğin altını çizdi. Balyalı “ böylesi güzel bir iftar gecesinde siyaset konuşmanın doğru olmadığını ortak değerlerin konuşulması gerektiğini söyleyerek bir eleştiride bulundu…

Balyalı’nın bu kısa konuşmasından sonra bir önceki dönem görev yapmış olan meclis üyelerine plaketler takdim edildi. Program son buldu.

Haber: Yusuf SARAY

IMG_3094

IMG_3116

IMG_3049

IMG_3060

IMG_3062

IMG_3073

IMG_3045

IMG_3042

IMG_3033

IMG_3030

IMG_3027

IMG_3189

IMG_3126

IMG_3177

IMG_3183

IMG_3180

IMG_3204

IMG_3215

IMG_3146

IMG_3136

IMG_3088

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.