1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Pendik’in gururu FİFA kokartlı hakemimiz: Esat Sancaktar

Pendik’in gururu FİFA kokartlı hakemimiz: Esat Sancaktar

Hakemlerin çokça tartışıldığı ligimizde görev yapan Pendikli FİFA kokartlı Üst Klasman Yardımcı Hakemimiz Esat Sancaktar başarılı performansı ile göz dolduruyor. 2002 yılından bu yana hakemlik yapan Sancaktar, çok sayıda önemli müsabakada görev alarak Pendiklilerin gururu oldu.

Pendik’in gururu FİFA kokartlı hakemimiz: Esat Sancaktar

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2020 Yılı FIFA Kokart Takma Töreni'nde kokart takan yardımcı hakemlerden olan Esat Sancaktar, 4.kez FİFA kokartı takmıştı. Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi kulvarlarda yardımcı hakem olarak görev aldı. Sancaktar ayrıca 2018-2019 yılında uygulanmaya başlanan Video Asistan Hakem (VAR), AVAR hakemi olarak da görev aldı.

SÜPER LİG’DE 17 MAÇTA GÖREV ALDI

Başarılı hakemimiz Esat Sancaktar, Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 9.Haftasında oynanan ve Beşiktaş’ın Galatasaray’ı 1-0 mağlup ettiği maçta yardımcı hakem olarak görev almıştı. Sancaktar Cemil Usta sezonunda 17 maçta Yardımcı Hakem ve AVAR hakemi alarak görev aldı. 

Pendik’in gururu FİFA kokartlı hakemimiz: Esat Sancaktar

ESAT SANCAKTAR KİMDİR?

Futbol hakemliğine 2002 yılında başladı. Esat Sancaktar, şu anda hakemlikteki 18’inci yılı içinde 10 yıldır Süper Lig’de Yardımcı Hakem olarak görev alıyor. Ayrıca yeni sezonda bazı maçlarda AVAR hakemi olarak da görev aldı. Sancaktar, FİFA kokartlı hakemlikte ise 4’üncü yılında. Türkiye’de 273 profesyonel müsabakada görev yapan Sancaktar, bunların içinde birçok önemli derbi müsabakaları, Ziraat Türkiye Kupası Finali ve Süper Kupa finalleri yöneterek göğsümüzü kabarttı. 

Aynı zamanda yurt dışında Şampiyonlar ligi, Avrupa ligi ve Milli maçlar olmak üzere 50’ye yakın müsabakada görev alarak aldı. Doğma büyüme Pendikli olan Esat Sancaktar, İlkokulu Atatürk İlkokulunda, ortaokulu eğitimini Kılıçaslan Ortaokulunda, Liseyi ise Pendik Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyarak tamamlamıştır. FİFA hakemliğinin yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yapan Esat Sancaktar, İngilizce, Balkan dilleri ve Almancayı iyi derecede bilmektedir.
 

 

HABERE YORUM KAT