1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´li Öğrenciler Orhangazi´ye Gitti

Pendik´li Öğrenciler Orhangazi´ye Gitti

Pendik´li Öğrenciler Orhangazi´ye Gitti
      İstanbul Pendik'te bulunan Özel Pendik İkbal Anadolu Koleji'nden 4'ü proje dahili toplam 15 öğrenci öğretmenleri ile "Zeytine Dokun Projesi" kapsamında Orhangazi'ye geldi.
 
      İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte ORZİM ve Marmarabirlik tesislerini gezen kafile, burada zeytinin her aşamasını inceledi. Zeytin ve zeytincilik üzerine hazırladıkları proje çalışmasıyla Türkiye birinciliğini kazanan grup, önümüzdeki haziran ayında İsveç'te Volvo tarafından yapılacak Dünya Gıda Yarışması'na katılacak.
 
      Özel Pendik İkbal Anadolu Koleji'nden 15 öğrenci, proje öğretmenleri ve Yalova Kırsal Kalkınma Örgütleme Şube Müdürü Selahattin Aras, Yalova Tarımsal Veriler ve Koordinasyon Şube Müdürü Hadi Dağaşan'la birlikte Orhangazi İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul'ü ziyaret etti.
 
      Heyet, önce ORZİM, ardından da Marmarabirlik Tesislerini gezdi, zeytin konusunda bilgiler aldı. Zeytinin ağaçtan sofraya gelene kadarki geçirdiği süreç hakkında bilgi alan öğrenciler, işletme sahibi Taner Soyaslan ve İlçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul açıklamalarda bulundu. Özel Pendik İkbal Anadolu Koleji öğretmen ve öğrencileri hedeflerinin İsveç'te Dünya Birinciliği olduğunu söyledi.
 
 Grup daha sonra Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi'ni ziyaret etti. Burada paketleme ve ambalajlama sistemini tanıyan öğrenciler ardından Marmarabirlik tesislerini gezdi. Kooperatif Müdürü Ahmet Yılmazer öğrencilere tesislerde zeytinin bekleme süresinden işlenişine kadar olan tüm süreci anlattı.

HABERE YORUM KAT