1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendiklilerden Ümmete Destek Gecesi

Pendiklilerden Ümmete Destek Gecesi

Pendiklilerden Ümmete Destek Gecesi

             Pendik Genç Akademi Derneği’nin IHH ve Özgür-Der ile ortak düzenlediği, “Ümmet’e Destek Gecesi” 14 Eylül Cumartesi günü saat 19.30’da Pendik Sahil’de gerçekleşti. Halk tarafından yoğun ilgi gören geceye on binler katıldı. Geceye Hafız Ahmet Karabağ, IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, IHH Yöneticisi Av. Gülden Sönmez, Özgür-Der Yöneticisi Hamza Türkmen, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Pendik Genç Akademi Derneği üyeleri ve Pendikliler katıldı.

            Program Hafız Ahmet Karabağ’ın kıldırdığı akşam ve hacet namazlarının eda edilmesiyle başladı. Duaların ardından IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın konuşmasıyla devam etti.

           IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım konuşmasında Ümmet bilincinin önemine vurgu yaparak, şimdiye kadar tüm organisazyona katılanlara teşekkür etti. Konuşmaya IHH Yöneticilerinden Av. Gülden Sönmez devam etti.

         Ramazan Ayı’nda Mısır’da bulunduklarını belirten Av. Gülden Sönmez Rabiatül Adeviye Meydan’ında yaşananların en yakın tanığı olduğunu, Mavi Marmara gazilerinden ve şehit düşen Esma Biltaci’nin babası olan Muhammet Biltaci’nin ümmet davası yolunda çektiği sıkıntıları anlattı.

        Özgür-Der Yöneticisi Hamza Türkmen ise konuşmasında Rabia Platformunun yeni bir dayanışma platformu olduğunu ve birlik olmanın öneminden bahsetti.

        Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise konuşmasında "Ümmeti tercih ediyoruz, şehitlik olan bedeli ödemeye razıyız" şeklinde konuştu.

   Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuşması sırasında sahneye sigara paketleri yağdı.

        Ümmet bilincinin önemini aktaran Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, ilginç bir konuya değindi. Ülkemizin 2012’de 2 Milyar dolarlık yardım ile Dünya ülkeleri içinde en çok yardım yapan 4. Ülke olduğunu belirti. Ardından yıllık sigaraya harcanan paranın 25 milyar doları olduğunu ifade etti. Dilipak konuşmasında  “sizlerle küçük bir samimiyet testi yapmak istiyorum şuan bu zehri kaç kişi cebinden sahneye fırlatır?” diye sordu. Bu soru üzerine geceye katılanlardan yoğun alkış aldı ve sigara paketleri sahneye yağdı. 

        Gece Grup Genç’in ezgi ve marşlarıyla sona erdi

 

HABERE YORUM KAT