1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te 150 Bin Liralık Hırsızlık

Pendik´te 150 Bin Liralık Hırsızlık

Pendik´te 150 Bin Liralık Hırsızlık
      Pendik'te mimar Gülbin G.nin evine giren 2 hırsız değeri yaklaşık 150 bin lira olan pırlanta, mücevher ve altına alıp kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ev sahibi kadının binadan çıkmasından 1 dakika sonra hırsızların içeriye girmeleri ve çaldıklarını ceplerine koyarak kaçmaları yeralıyor.
 
      Hırsızlık 2 hafta önce Pendik Şeyhli mahallesinde meydana geldi. Evinde kızıyla yalnız yaşayan 69 yaşındaki mimar Gülbin G., markete gitmek üzere evinden ayrıldı. Kızı da bu sırada bahçedeki sokak köpeğine yiyecek vermek için dışarı çıktı. Anne ile kızın evden ayrılışından sadece 1 dakika sonra apartman girişine gelen kimliği belirsiz iki kişi, bir kart yardımıyla kapıyı açtı. Ardından Gülbin G.'nin dairesine yönelen hırsızlık zanlıları, çelik kapının göbeğini kırıp içeri girdi. İçeride yaklaşık yarım saat kalan hırsızlar, Gülbin G'ye ait kolye, Bulgari set, çeyrek altınlar, inci küpeler, bileklikler, yüzükler gibi çok sayıda pırlanta, mücevher ve altını çaldı.
 
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA
 
      Güvenlik kameralarına yakalanan hırsızların soğukkanlı tavırları isyan ettirdi. Görüntülerde, hırsızların bir kart yardımıyla binaya girmeleri ve hırsızlık sonrası çaldıkları malzemeleri ceplerine koydukları görülüyor. Çalınan ziynet eşyalarının yaklaşık 150 bin lira olduğu öğrenildi Polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

HABERE YORUM KAT