1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te 35 noktada “önce yaya” denildi!

Pendik’te 35 noktada “önce yaya” denildi!

İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için hayata geçirilen ‘Önce yaya uygulaması” için Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yeni bir uygulama gerçekleştirildi.

Pendik’te 35 noktada “önce yaya” denildi!

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının “Yaya öncelikli trafik yılı” ilan edilmesi nedeniyle Pendik Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Mostar viyadükü üzerinde yer alan yaya geçidinde uygulama yaptı.

Uygulamaya Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal da katıldı. Ünsal, tek tek sürücüleri durdurup uygulama hakkında bilgi vererek sürücüleri yaya öncelik vermesi konusunda uyardı.

PENDİK’TE 39 NOKTADA “ÖNCE YAYA” DENİLDİ

Uygulamanın ardından gazetecilere konuşan Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, uygulamanın Pendik’in 35 noktasında daha yapıldığını, uygulamanın faydalı olduğunu belirterek, Bugün bu kavşağımızda daire müdürlerimizle beraberiz. Tabi burada önemli olan özelikle sürücülerimizin  yayalarla alakalı bu bilince sahip olması…  Bizler bu manada ne kadar farkındalık oluşturabilirsek hem yayalarımız açısından hem de sürücülerimiz açısından daha güvenli bir sürüş emniyeti sağlamış oluruz.” dedi.

img-8784-1.jpg

Uygulamaya Kaymakam İlhan Ünsal'ın yanı sıra, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Barış Çukur, Pendik İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cengiz Önder, Pendik Belediyesi zabıta personelleri, emniyet mensupları ve jandarma ekipleri katılım sağladı.

img-8790.jpgimg-8818.jpgimg-8850.jpg

HABERE YORUM KAT