1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te Alperen Ocakları Açılışı

Pendik’te Alperen Ocakları Açılışı

Pendik’te Alperen Ocakları Açılışı

             Pendik  Üstkaynarca’da  Alperen  Ocaklarının açılısı 22 Aralık Pazar günü saat 14. 30 da gerçekleşti.

 

           Açılışa Alperen  Ocakları Genel  Başkanı  Serkan  Tüzün,  Pendik  Alperen Ocakları  Başkanı Kürşad Mican , Alperen  Ocakları İstanbul   İl  Başkanı  Hüseyin Aktaş, BBP Anadolu  Yakası Bölge Başkanı Sami Daltaban,  BBP İstanbul  İkinci Başkanı  Mustafa Mican,  BBP Pendik İlçe Başkanı  Şenel  Gümüş  Katıldı.

         Mehter Marşıyla  yapılan açılışa vatandaşların ilgisi yoğundu. Pendik Alperen Ocakları  Başkanı  Kürşad  Mican’ın  konuşmasıyla  başlayan  açılış vatandaşların alkış ve tezevratıyla karşılandı.

 

                         Milli, İslami ve tarihi değer yargılarına sahip çıkan gençlik  yetiştirmek

         Alperen  Ocakları  Başkanı Kürşad Mican  Ülkemizdeki   gençlerin ve toplumun gidişatı ile ilgili değerlendirmelerini  yaptığı konuşmasında   “Gençlerimiz  milli, manevi , dini ve tarihi değer yargılarından  uzaklaştırıldı. “ İfadesinde bulundu . Alperen  Ocakları olarak amaçlarının  Milli, İslami ve tarihi değer yargılarına sahip çıkan gençlik  yetiştirmek  olduğunu  ifade etti. 

 

 

        Mican  geçliğe  yönelik konuları içeren konuşmasında toplum içindeki bölünmeden  de söz etti. Günümüz gençleri  arasındaki  şuncu buncu  ayrımının gittikçe belirginleştiğinin  altını çizen Alperen  Ocakları Başkanı  bunun önüne geçilmesini  vurgulayarak “ Alperen  Ocakları  olarak kavga ve şiddete karşı  duran,  toplumun her kesimiyle barışık,  birlik, beraberlik içinde  ve hoşgörü  ortamını  yaygınlaştıran bir geçlik yaratacağız.” İfadesinde bulunarak  konuşmasını sonlandırdı.

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum