1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te Atasever ve Bediüzzaman Caddeleri Genişliyor

Pendik´te Atasever ve Bediüzzaman Caddeleri Genişliyor

Pendik´te Atasever ve Bediüzzaman Caddeleri Genişliyor
        Fevzi Çakmak Mahallesi Bediüzzaman (İnönü) Caddesi’ni modern bir görünüme kavuşturmak için yenileme çalışmaları yapan  Pendik Belediyesi, Yayalar Mahallesi Atasever (Atatürk) Caddesi’ni de genişleterek bölgede ulaşımı rahatlatacak.
 
Bediüzzaman (İnönü) Caddesi’ne düzenleme
 
      Fevzi Çakmak Semt Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte hareketliliği artan Bediüzzaman Caddesi (İnönü) yenileniyor. Şu an kaldırım çalışmaları devam eden caddede yer yer genişletme çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Kaldırım çalışmalarının ardından cadde asfaltlanarak aydınlatma direkleriyle donatılacak. Yine caddeyle kesişen Anibal ve Papatya Sokaklarında da kaldırım ve tretuar çalışmaları yapılıyor. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki cadde bölgeye  önemli prestij sağlayacak.
 
 Atasever (Atatürk) Caddesi genişliyor
 
       Yayalar Mahallesi’ne alternatif ulaşım aksı oluşturmak amacıyla Atasever Caddesi’nde (Atatürk Caddesi) yol genişletme  ve kaldırım çalışmaları yapılıyor. Barbaros Hayretin Paşa ve Yayalar Caddeleriyle bölgenin trafik yükünü çeken üç  caddeden biri olan Atasever Caddesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yüksekte kalan caddenin bir kısmında toprak kaymasını önlemek amacıyla yapılacak perde duvarla yolun güvenliği sağlanacak. Cadde yol genişletme ve kaldırım çalışmalarının ardından asfaltla kaplanacak. Yol kenarlarında kalan elektrik direkleri kaldırılarak hatlar yer altına  alınacak. Ayrıca Atasever Caddesi ile Yayalar Caddesi arasında ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir bağlantı yolu oluşturuluyor. Reglaj çalışması tamamlanan yeni bağlantı yolunda daha sonra kaldırım ve asfalt serimi yapılacak.
 
     Caddede toprak kaymasını önlemek amacıyla perde duvar yapılacak.
 
       Yeni açılacak bağlantı yolu Atasever (Atatürk) Caddesi ile Yayalar Caddesi’ni birbirine bağlayacak.
 
 

HABERE YORUM KAT