1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te Aynı Anda 6 Ayrı Noktada Açılan Sergi

Pendik’te Aynı Anda 6 Ayrı Noktada Açılan Sergi

Pendik’te Aynı Anda 6 Ayrı Noktada Açılan Sergi

       Dünya Engelliler Günü, Pendik’te umut ve azmi belgeleyen anlamlı bir sergiyle karşılandı. “Sporla Değişen Hayatlar” konulu fotoğraf  sergisi, Sabiha Gökçen Havaalanı ile birlikte kentin farklı beş noktasında daha aynı anda açılarak engellilerin spor alanında ve zorlukları yenmede gösterdikleri başarılar paylaşıldı.

       Pendik Belediyesinin Gedik Üniversitesi işbirliği ile hazırladığı “Sporla Değişen Hayatlar” konulu sergide özenle seçilen 27 fotoğraf yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda açılışı yapılan ergi ile engellilerin her alanda olduğu gibi sporda da ne kadar başarılı olabilecekleri gözler önüne serildi. Pendik Belediyesi Ampute Futbol Takımı ve Tekerlekli Basketbol Takımı oyuncuları da sergiye katılarak kendilerinin de yer aldığı fotoğrafları inceledi. Engelliler Spor Kulübü sporcuları ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet  Başkanı Hülya Gedik Sadıklar ile birlikte sergiyi gezen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Hepimizin engelleri var. Kiminin gönlünde,  kiminin bedeninde. Burada zor olan gönüllerdeki engelleri kaldırmak” diyerek sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

                                                     Aynı anda 6 ayrı noktada açılan sergi

      Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde açılışı yapılan sergi, aralarında açık alanların da bulunduğu altı noktada birden vatandaşlarla buluştu. Engellileri yaşama bağlamak, spora teşvik etmek ve her zorluğu yenebileceklerini göstermek amacını taşıyan sergide, aralarında ödül alan fotoğrafların yanı sıra, Pendik Belediyesi Engelliler Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren iki takımın sporcularının görüntüleri de bulunuyor. Sergi, Sabiha Gökçen Havalimanı Batı Bölümü’nün yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Kültür  Merkezi Önü, Marintürk, Viaport Avm, Pendorya ve Neomarin’de 3-10 Aralık tarihleri arasında görülebilecek

 

       Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik Sadıklar ve AK Parti Pendik İlçe Başkanı  Turgay Kılıç sergide yer alan fotoğrafları incelediler.

 

HABERE YORUM KAT