1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!

Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!

Pendik Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekleyerek ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi''ni uygulamaya soktu. İlçe genelindeki 61 eczanenin katılım gösterdiği bu proje kapsamında artık tarihi geçmiş ve biten ilaçlar doğaya zarar vermeden imha edilebileceği belirtildi.

Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!

İstanbul Eczacı Odası ve Pendik Belediyesi iş birliğiyle yürütülen ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' çalışmaları son sürat devam ediyor. Proje kapsamında tarihi geçmiş ve biten ilaçlar, eczanelerde bulunan atık ilaç noktalarına bırakılıp sonradan imha edilebiliyor.

İstanbul Eczacı Odasıyla birlikte yürütülen projede vatandaşlar atık ilaçlarını muhafaza etme derdinden kurtuluyor. Pendik’te bulunan 61 eczanenin dahil olduğu projeyle vatandaşlar atık ilaçlarını bu noktalara giderek bırakabiliyor. Anlaşmalı eczanelerde bulunan korumalı kutularda toplanan ilaçlar daha sonra ekipler tarafından alınıyor. Uygun şekilde, doğaya zarar vermeden imha edilen ilaçlar sayesinde çevre kirliliğinin önüne geçiliyor.

Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!

Projenin amacı tarihi geçmiş veya bozulmuş ilaçların doğru şekilde toplanarak imha edilmesi. Bilinçli atık toplama ve toplumun bu konuda teşvik edilmesi gelecek nesiller için büyük önem taşımakta. Bu sebeple başlatılan projede bilinçli geri dönüşüm ve imha çalışmalarıyla toplum sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi sağlanıyor.

Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!Pendik'te ''Çevre Dostu Atık İlaç Projesi'' ile doğa artık daha da güvende!

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT