1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pendik´te Çok Başarılı Bir Belediye Başkanımız var

Pendik´te Çok Başarılı Bir Belediye Başkanımız var

Pendik´te Çok Başarılı Bir Belediye Başkanımız var

       Pendik AK Parti İlçe Başkanı Mimar Turgay Kılıç yerel seçim sürecini değerlendirirdi. Kendisinin aday olmayı düşünmediğini açıklayan Kılıç gündemde en çok merak edilen soruları gazetemize yanıtladı işte merak edilen sorular ve cevapları

     Son zamanlarda gündem konusu Sayın Başbakanın açıkladığı demokratikleşme paketi hakkında neler düşünüyorsunuz ?  Bu paket hayatımızı nasıl etkileyecek.

        Seçim sisteminden, kamuda başörtüsü yasağının kalkmasından, il ve ilçe isimlerinin iadesine pek çok reformun yer aldığı Demokratikleşme Paketi demokrasi adına atılmış en büyük adımdır. Başbakanımız ısrarla bu ne ilktir nede son olacaktır diyerek,Türkiye’nin daha yaşanabilir bir ülke olması için  demokratikleşmenin devam edeceğini eksiklerin zaman ve şartlar oluştuğunda giderecek düzenlemenin yapılacağını belirtmiştir. Ak partinin reformcu siyaset anlayışı devam edecektir. Bu paketle devlet millet kaynaşması daha da pekişmiştir.


        2014 Mahalli idareler seçimlerinde partiniz seçimlere hazır mı? Bu seçimlerde oy hedefiniz nedir.

       2014 yerel seçimleri için çalışmalarımız devam ediyor . Ak parti de siyaset secim dönemleri ile başlamaz biz 2014 yerel seçimlerine 2009 yılı seçim sonrası hemen başlamış bulunuyoruz 5 yıllık süre içersinde milletimize söz verdiğimiz her konuda yol almış bulunuyoruz. Tamamlanan projeler yanı sıra devam eden ve planlanan projelerle Pendik ilçemizi İstanbul un yatırım alan en büyük ilçesi haline getirdi. Pendik teşkilatımız her an secime hazırdır. Önümüzdeki seçimlerde hedefimiz %60 üzerinde oy almaktır. Pendikliler yapılan hizmetlerin karşılığında partimize olan desteği en iyi şekilde göstereceklerdir. 

         Bildiğiniz üzere Parti Genel Merkeziniz tarafından Aday Adaylık süreci 1 Ekim tarihi itibariyle başladı.  Şu ana kadar Aday Adaylık için müracaat eden var mı? Aday Adayı olmasını tahmin ettiğiniz kişiler var mı ?

     

Partimize gerek belediye başkanlığında gerekse meclis üyeliklerinde başvurular var ve devam ediyor. 1 Kasım tarihinde bu son bulacaktır. Ben en geniş anlamda başvuruların olmasını arzu ediyorum. Milletimize hizmet etmek isteyen tüm Pendiklilere partimizi açmış bulunmaktayız.

        Siz Pendik Belediye Başkanlığına Aday Adayımızın  ? Aday Adayı iseniz neden aday adayısınız. Değilseniz neden değilsiniz. ?

 Bu seçimlerde aday olmayı düşünmüyorum. Belediye başkanımız başarılı bir dönem geçirmiştir. Bizler her an milletin içindeyiz belediye başkanımıza olan sevgi ve teveccühü görmekteyiz Kamuoyu araştırmalarında bunu göstermekte,  milletimiz bir dönem daha devam etmesini arzu ediyor. Önceki belediye başkanımızın bıraktığı noktadan alıp hizmet çıtasını çok daha yukarılara taşımıştır.  Planlanan ve devam eden projeler bitiğinde Pendik çok daha yaşanabilir bir kent haline gelecektir. Ak parti belediyeciciğinde ben yoktur biz vardır ortak akıl vardır. Kurumsal kimlik vardır. Gerek büyükşehir gerek hükümetimiz yatırımları gerekse ilçe belediyemizin çalışmaları Pendik ilçemizi büyümesine katkı sağlamıştır.

           Sizce bu dönemde yapılan en önemli projeler nelerdir?

      Bu dönem yapılan projeler başında sayabileceğimiz, tavşan tepe köprüsü, dolayoba araçlı alt geçidi. Pendik kaynarca yan yollar, Esenyalı köprülü kavşak çalışması, Güzelyalı sahil düzenlemesi, hemen hemen her mahallemizde prestij cadde düzenlemeleri. Çok kapsamlı spor merkezleri . Kurtköy sülüntepe ve diğer mahallelerimizdeki yüzme havuzları . Ertuğrulgazi gecekondu tapu meselesi. Her bölgemizde yaptığımız Semt konakları . kentsel dönüşüm planlama çalışmaları ve diğerleri sayabiliriz.

         Adaylık süreci içinde süreç nasıl işleyecek ? Partinizin Belediye Başkan Adayını  ne zaman açıklayacaksınız ?

        Aday başvuruları sona erdikten sonra , başvuran arkadaşlarımızı kamuoyunun,  teşkilatlarımızın ve üyelerimizin değerlendirmeleri alındıktan sonra genel merkez MKYK son kararı verecektir. Ne zaman karar verileceğini bilemiyorum ancak beklentimiz yasal süreden önce karar verilmesidir.

       Bilindiği üzere İl Genel Meclis Üyeliği kaldırıldı. Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için duyumlarımıza göre yoğun bir talep olacak. Siz ilçe teşkilatı olarak Meclis üyeliklerinin belirlenmesinde kriterleriniz ne olacak ? Nasıl bir yol izleyeceksiniz ?

       

Partimiz genel kriterleri açıklamış bulunuyor bunun dışında bizim belirlediğimiz bir kriter yoktur. Meclis üyelerimiz ide mutlaka bulunduğu bölgelerde teşkilat ve halkımızla değerlendireceğiz. Meclis grubumuz milletin sevdiği saydığı işinde başarılı ve ak parti hizmet siyasetini benimsemiş kişilerden oluşacaktır.

      Partinizin ardından ilçede oy bazında ikinci sırada olan CHP Aday Adayları belli oldu.  Bu Aday Adayları hakkında görüşleriniz nedir ? Hangi Aday Adayı partiniz adına avantaj veya dezavantaj olur.

     Biz başkalarına değil kendimize bakıyoruz. En iyisi olamayabiliriz ancak en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. CHP ve diğer muhalefet partilerinin adayları bizi şekillendiremez. Bugün Türkiye de en önemli problem muhalefet boşluğudur. Siyaset ve proje üreten bir muhalefetimiz yok maalesef. Sürekli iftira ve kötü kampanya yapan şahsı çıkarları toplum siyasetinin önünde tutan bir anlayışa sahipler.

    Partinize Aday olacak Başkan ve Meclis Üyesi  Aday Adaylarına  bu süreçte bir tavsiyeniz varmı ?

 Partimizin aday adaylığı sürecinde belirlediği kriterlere uygun hareket etmeleridir.

     Ak Parti İlçe Başkanlığını başarıyla yürüten Turgay Kılıç‘ ın siyasette hedefi  nedir ?

 Bizim siyasette hedefimiz milletimize hizmet etmektir.  Makamlar gelip geçicidir. önemli olan milletin duasını alabilecek kalıcı hizmetler yapabilmektir.

HABERE YORUM KAT