1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te Cumhuriyet Coşkusu

Pendik’te Cumhuriyet Coşkusu

Pendik’te Cumhuriyet Coşkusu

        29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Pendik’ te büyük coşkuyla kutlandı. Pendik Statyumunda yapılan kutlamalara ilgi büyüktü Cumhuriyetin 90. Yılı kutlamaları halktan büyük ilgi gördü.

       29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Pendik Kaymakamı Osman Tunç’un Kaymakamlık binasında tebrikleri   kabulü ile başlayıp Pendik Stadyumunda    coşkulu kutlamalarla devam etti. Pendik Stadyumunda ki coşkulu kutlamalara Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Tersane Komutanı Tuğamiral Nurhan Kahyaoğlu, Pendik  Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş , 20 okulun müdürleri , öğretmen  ve öğrencileri  katıldı.

      Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Tersane Komutanı Tuğamiral Nurhan Kahyaoğlu  ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in öğrenci ve vatandaşları selamlamasıyla başlayan kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam etti Pendik Kaymakamı Osman Tunç  günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Bayramı kutlamak için gelen kalabalığın ülkenin bağımsızlığı için savaşan ve şehit düşen atalarına bağlılığını göstermek için toplandığını belirten Tunç, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarını belirterek konuşmasını noktaladı.      Ardından Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden bir öğrencinin şiir okuması stadyumda büyük alkış aldı. Kutlamalar Kırıkhan yöresi halk oyunları ardından Pendik Belediyesi  Halk oyunları ekibinin Horon gösterisi,  Rauf Denktaş Kız Lisesini ritim grubunun gösterileri ve yine Pendik Belediyesi Mehter Takımı gösterisiyle devam etti. Kutlamalar okulların resmi geçit töreniyle sona erdi

     Kutlamalarda   20 okul ve 1200 öğrenci görev  aldı. Kaymakam, Tersane komutanı ve Belediye Başkanının Okul Müdürleri ve Öğretmenlerle Bayramlaşması sonucu tören sona erdi.  

 

HABERE YORUM KAT