1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te Dilencilik Operasyonu

Pendik’te Dilencilik Operasyonu

Pendik’te Dilencilik Operasyonu

        Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, Halkın dini ve vicdani duygularını sömürerek dilencilik yapanlara göz açtırmıyor.  Zabıta Ekipleri düzenledikleri operasyonda bu kişiler hakkında yasal işlem başlatıyor. Dilencilerin üzerinden çıkan para miktarı bu kişilerin bu yolla halkı dolandırdıklarını ortaya koyuyor.

        Zabıta Ekipleri bu kişilerin şehir dışından gelerek, mahallelerin işlek caddelerinde engelli olmadığı halde engelli taklidi yaptığı, küçük yaşta çocuklarını kullanarak halkın vicdani duygularını sömürdüklerini, bazılarınınsa yaşlılıklarını kullanarak dilencilik yaptığı tespit etti.

       Ekiplerin kontrolleri neticesinde tespit edilen dilenciler hakkında 5326 Sayılı Kanun’un 33. Maddesi gereğince yasal işlem yapılarak, üzerinden çıkan mal varlıklarına el konuldu. Dilencilik yapan yaşlı bir adamın üzerinden de öğleden sonra yapılan operasyona kadar topladığı 140 TL çıktı.        Yetkililer toplumun dini ve vicdani duygularını sömüren bu kişilere itibar edilmemesi konusunda halka uyarıda bulundu.   

HABERE YORUM KAT