1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te "DİYABET" Konulu Seminer

Pendik’te "DİYABET" Konulu Seminer

İstanbul’un Pendik ilçesinde faaliyet gösteren Pendik Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği, Pendik Belediyesinin işbirliği ile ‘Şeker Hastalığı ve Diyabet“ konulu seminer düzenlendi.

Pendik’te  "DİYABET" Konulu Seminer

Eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Dahiliye Uzmanı  Dr. Ramazan Yunus Gül, şeker hastalığı nedir?  Şeker hastalıklarının nedenleri  ve Şeker hastalığından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verdi. Şeker Hastalarına yaşamları boyunca kontrol altında tutulması gerektiğini belirten Yunus Gül,  Düzenli spor ve egzersiz yapın. Beslenmenize çok dikkat edin. Kontrollerinizi düzenli bir şekilde yaptırın. Şeker hastalığı şakaya gelecek bir hastalık değil” dedi. Diyabet hastalığının en fazla zarar verdiği organın Göz olduğunu altını çizen Gül, "mutlaka düzenli olarak göz muaynenizi yaptırmayı ihamal etmeyin.” şeklinde konuştu.

dscf9279.jpg

Seminere katılan diyabeti olan katılımcılar hastalıkları hakkında Yunus hocaya doğru veya yanış yaptıkları hakkında sorular sorarak bilgi aldı.

Öte yandan seminere katılın Beslenme Uzmanı Diyetisyen Aynur Çetin ise, Şeker Hastalarının beslenmesi hangi yiyeceklerin ön plana alacakları ve hangi yiyeceklerden uzak durmaları gerektiği konusunda örnekler vererek anlattı.

dscf9284.jpg

Programınsonunda Sağlık Hizmetlerine Destek Derneği Başkanı Müslim Şahin programın sonunda söz alarak “Bu tarz bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Şahin, “Desteklerinden dolayı ayrıca Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’e, Pendik Devlet Hastenesi Doktorları Ramazan Yunus Gül ve Aynur Çetin’e  teşekkür ederim. “dedi.

HABER: Yusuf SARAY

 

HABERE YORUM KAT