1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik’te ilk cuma namazı Millet Bahçesi'nde kılınacak!

Pendik’te ilk cuma namazı Millet Bahçesi'nde kılınacak!

Türkiye'de atılan normalleşme adımları çerçevesinde 29 Mayıs'ta açılacak camilerde kılınacak ilk cuma namazı için belirlenen 86 cami ve alandan biri de Pendik Millet Bahçesi oldu. Bu kapsamda Pendik Belediyesi, cuma namazı sayesinde ilk kez halkla buluşacak Millet Bahçesi'nde gereken dezenfekte çalışmalarına başladı.

Pendik’te ilk cuma namazı Millet Bahçesi'nde kılınacak!

29 Mayıs'ta normalleşme sürecinde alınan kararlar kapsamında açılması uygun görülen bazı cami ve mescitlerde öğle, ikindi ve cuma namazlarının cemaatle kılınması kararlaştırıldı. Bu doğrultuda ilk cuma namazı için belirlenen 86 cami içinde olan Pendik Millet Bahçesi'nde özel solüsyon ve ilaçlarla cami avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeylerde Pendik Belediyesi ekipleri, temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Normalleşme adımları kapsamında bazı cami ve mescitlerde öğle, ikindi ve cuma namazlarının cemaatle kılınması kararlaştırıldı. Cuma namazları avluda, öğle ve ikindi namazları sosyal mesafeyi koruyarak içeride cemaatle kılınabilecek. Vatandaşlar abdestlerini evde alıp, maske ve eldiven takıp, kendi getirdikleri seccadeyle cami avlusunda namaz kılabilecek.

Pendik’te ilk cuma namazı Millet Bahcesi'nde kılınacak!

Pendik İlçe Müftülüğü, ilçe genelinde salgın sonrası ilk Cuma namazının kılınacağı 86 cami ve yeri belirledi. Aralarında Pendik Millet Bahçesi, Sahil Pazar Alanı, Pendik Spor Stadyumu ve Sahil Meydanı da olan birçok cami bahçesinde namaz kılınabilecek. Pendik Belediyesi Ekipleri, vatandaşların hijyenik şartlarda ve güven içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için cami içleri ve namaz kılınacak açık alanlar yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Çalışmalar kapsamında özel solüsyon ve ilaçlarla camilerin avlusu, camları, halıları ve minber ile vatandaşların dokunabileceği tüm yüzeyler elden geçiyor.

Pendik’te ilk cuma namazı Millet Bahcesi'nde kılınacak!

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT