1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te İzci Kampı

Pendik´te İzci Kampı

Pendik´te İzci Kampı
      İpekyolu Gençlik İzci ve Doğa Sporları Kulübü’nden 170 izci,Pendik Belediyesinin destekleri ile Kurna Piknik Alanı’nda kamp kurdu.  İki günlük kamp boyunca doğanın eşsiz tadını çıkaran ve izciliği öğrenen gençler, doyasıya eğlenme fırsatı da yakaladılar.
 
      Küçük yaştan itibaren gençlere kendi kendine yetme ve doğada hayatta kalma eğitimi verilmesi amacıyla oluşturulan izcilik kulüpleri ilçemizde de aktivitelerini yoğunlaştırıyor.  İki gün iki gece süren   kampta İpekyolu izcileri, el becerileri, izciliğin metot ve tekniklerini öğrenirken; doğada  yön bulma, gece doğa yürüyüşü gibi aktivitelerde de ortamın tadını çıkardılar. Kütüphane Gönüllüleri kamp süresince okumaları için izcilere kitaplar dağıttı.  İlk akşam yakılan gece ateşi ise kampın eşsiz ve unutulmaz anlarından birini oluşturdu.Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de, kampı ziyaret ederek gece ateşinin çevresinde toplanan izcilerle bir araya geldi.
 
      İzci lideri olan aynı zamanda Pendik Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu‘nda öğretmenlik yapan İlyas Çakmak, Türkiye İzcilik Federasyonu’na bağlı bir kulüp olduklarını ve yakın zamanda Pendik’te bir amatör spor kulübü altında çalışmalarına devam edeceklerini belirterek herkesi izci kulübüne üye olmaya davet etti.
 
      Kampı ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gece ateşinin çevresinde izcilerle bir araya geldi.Kütüphane Gönüllüleri kamp süresince okumaları için izcilere kitaplar dağıttı.

HABERE YORUM KAT