1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldı

Pendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldı

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde (AÇEM) açılan Robotik Kodlama ve Zeka Oyunları Kurslarında 8 hafta boyunca verilen eğitimin sonuna gelindi. Kursları tamamlayan 557 çocuğa Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin tarafından sertifikaları verildi.

Pendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldı

''Çocuklarımızın ne kadar zeki olduğunu görüyoruz. Her birini tebrik ediyorum'' diyen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde (AÇEM) açılan Robotik Kodlama ve Zeka Oyunları Kurslarını bitiren öğrencilere sertifikalarını dağıttı.

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde(AÇEM) açtığı Robotik Kodlama ve Zeka Oyunları Kursları sona erdi. Pendik genelinde bulunan 7 AÇEM`de ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik verilen kursları tamamlayan 557 çocuk düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, çocuklara sertifikalarını verdi. Törende konuşan Başkan Ahmet Cin: “Bizim en büyük zenginliğimiz çocuklarımız. Kurslarda kodlamayı nasıl yaptığını gördüğümüz çocuklarımızın ne kadar zeki olduğunu görüyoruz. Her birini tebrik ediyorum.” dedi.

Pendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldıPendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldı

Robotik Kodlama Kursuna bu yıl 365 öğrenci katıldı. 8 hafta boyunca 32 saat verilen kursta Robotik kodlama nedir ve yazılımının kullanımı nasıldır? Blokların inşa edilmesi kodlanması ve hareket ettirilmesi gibi eğitimler verildi. Zeka Oyunlarında ise 192 öğrenci kursu tamamladı. Kursta çocuklara yönelik, mangala, tangram, penta blok, apartman sudoku, Quridor ve 9 taş gibi oyunlar zihni açıp öğrenmeyi kolaştırarak çocukların zeka gelişimine yardımcı oldu. Kurslar önümüzdeki yıl da devam edecek.

Pendik'te kodlama ustaları sertifikalarını aldı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT