1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te 'koronavirüs fırsatçılığı'na yer yok!

Pendik'te 'koronavirüs fırsatçılığı'na yer yok!

Pendik Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kent genelinde yapılan denetimde dezenfektan ve kolonya satışlarında fırsatçılık yapan 4 firmaya ceza kesildi.

Pendik'te 'koronavirüs fırsatçılığı'na yer yok!

Koronavirüse karşı alınan önlemleri fırsata çeviren kişiler için Pendik Blediyesi zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde dezenfektan ve kolonya ürünlerine fahiş fiyatlar uygulayan 4 firmaya ceza işlemi uyguladı.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri maske, dezenfektan ve kolonya satışı yapan yerlerdeki denetimlerini artırdı. Şehir genelinde yapılan denetimlerde geliş faturaları üzerinden ürünlerin uygun fiyatlarda satılıp satılmadığını kontrol edildi. Yapılan denetimlerde 4 iş yerinin Koronavirüs (COVİD – 19) fırsatçılığı yaptığı ve yüksek fiyattan maske, dezenfektan ve kolonya satışı yaptığı tespit edilerek cezai işlem uygulandı.

Pendik'te 'koronavirüs fırsatçılığı'na yer yok!

Eczaneler de maske, dezenfektan ve kolonya satıyor. Ancak eczaneleri denetleme yetkisi Sağlık Bakanlığı’nda bulunuyor. Öte yandan vatandaşlar haksız fiyat artışlarıyla ilgili şikayetlerini Alo175 Tüketici Danışma Hattına bildirebiliyor. Aynı zamanda Haksız Fiyat Artışı (HFA) bildirim uygulamasından da yararlanarak şikayetini anlık olarak Ticaret Bakanlığına iletebiliyor.

Pendik'te 'koronavirüs fırsatçılığı'na yer yok!

Video Editörü

HABERE YORUM KAT