1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Pendik'te koronavirüse karşı yaşlılara büyük hizmet!

Pendik'te koronavirüse karşı yaşlılara büyük hizmet!

Bütün dünyayı ele geçiren koronavirüs tehlikesine karşı "evlerinizden çıkmayın" uyarısından sonra Pendik Belediyesi, ilçe içinde evinden çıkmayan yaşlı vatandaşlar için market hizmeti vermeye başladı.

Pendik'te koronavirüse karşı yaşlılara büyük hizmet!

Koronavirüse karşı önlemlerini almaya devam eden Pendik Belediyesi, ilçe içinde evinden çıkamayan yaşlı vatandaşlara market hizmeti sunmaya başladı. Telefon ile sipariş alan Pendik Belediyesi zabıta ekipleri, istenenleri yaşlıların evine götürerek vatandaşlarına umut oluyor.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren Korona virüsünün Türkiye'de de görülmesinin ardından tedirginlik yaşayan vatandaşlar kalabalık ortamlardan uzaklaşmaya başladı. Vatandaşların yetkililerin "evlerinizden çıkmayın" uyarısına uymaya başlandı. Pendik Belediyesi de bu kapsamda ilçe genelinde evlerinde çıkmayan yaşlılara ekipleri ile market hizmeti veriyor.

Pendik'te koronavirüse karşı yaşlılara büyük hizmet!
Salgının oluşturduğu riskleri azaltmak adına ilçe sınırlarında yaşayan dezavantajlı durumda olan 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra engelli, evde bakım hastası, kronik rahatsızlığı bulunan acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir telefon hattı kuruldu. Kurulan bu çağrı merkezini arayan yaşlılar belediyeden ekip talebinde bulunuyor. Talebi değerlendiren belediye adrese zabıta ekipleri yönlendiriyor. Adrese giden zabıta ekipleri evdeki temel ihtiyaçların neler olduğunun listesini yaparak marketten alışveriş yaparak ihtiyaç sahibine teslim ediyor. Dolandırıcılığı önlemek adına yaşlılara yardıma gelecek olan zabıta ekiplerinin kimlik bilgileri veriliyor.

Pendik'te koronavirüse karşı yaşlılara büyük hizmet!

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT