1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pendik´te Okul Coşkusu

Pendik´te Okul Coşkusu

Pendik´te Okul Coşkusu
         Ders zilininin çalmasıyla birlikte başlayan İlköğretim Haftası da Merkez İlk ve Ortaokulunda yapılan coşkulu bir törenle kutlandı.   Öğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından 13 Haziran 2014’e kadar sürecek yeni eğitim-öğretim yılı maratonuna başladı. 
       Pendik’teki İlköğretim Haftası, Merkez İlk ve Ortaokulu’nda yapılan törenle kutlandı. 2013-1014 Öğretim yılı nedeniyle düzenlenen İlköğretim Haftası etkinliklerine Kaymakam Osman Tunç, Pendik Belediye Başkanı adına Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ile birlikte okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Pendik Belediye Başkan  Yardımcısı Atilla İpek, öğrenci ve öğretmenlerin rahat edebilmesi için yerel yönetim olarak imkânları doğrultusunda çaba harcadıklarını söyledi.
 
       12 bin yeni öğrenci okula başladı. Kutlamalar öncesi gerçekleştirilen konuşmalarda Kaymakam Osman Tunç, Pendik’teki görevine henüz yeni  başladığını ve gelen duyumlarda belediyenin gerek yapım gerekse bakım sürecinde eğitime çok katkı verdiğini öğrendiğini belirterek belediyeye teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, öğrenci ve öğretmenlerin rahat edebilmesi için yerel yönetim olarak  imkânları doğrultusunda çaba harcadıklarını söyledi. Bu yıl eğitim ordusuna 12 bin yeni öğrencinin katıldığını ifade eden 
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, 175 okul, 4 bin 868 öğretmen ve toplamada 126 bin öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına  başladıklarını kaydetti. Velilere seslenen Dernekbaş, çocuklarıyla empati kurmalarını, onları kontrol altına alayım derken baskı oluşturmamalarını istedi.
 
     Kutlama, konuşmaların ardından öğrencilerin şiirleri ile devam etti. Okulun dördüncü sınıf öğrencileri yeni başlayan öğrencilere hoş geldiniz  diyerek çiçek verdi. Halk oyunları ekibinin gösterisi ile program sona erdi.
 

HABERE YORUM KAT