1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te Özlenen Tablo!

Pendik'te Özlenen Tablo!

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, önce AK Parti ardından MHP ve CHP’e ziyaretlerde bulunarak Pendiklilerin özlemle beklediği tabloyu ortaya koydu.

Pendik'te Özlenen Tablo!

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından dik bir duruş sergileyerek Türkiye demokrasinin arksında duran siyasi partilerin Pendik temsilcilerine teşekkür ziyaretinde bulunarak Pendiklilerin özlemle beklediği tabloyu ortaya koydu.

İLK DURAK AKPARTİ

Belediye Başkanı Kenan Şahin’in siyasi partilerin ziyaret turu kapsamında ilk durağı AK Parti Pendik ilçe Başkanlığı oldu. Başkan Şahin’e, Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman ve Basın danışmanları eşlik etti. Parti binasında gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanını İlçe Başkanı Rüstem Kabil ve İlçe başkanları ve partililer kapıda karşıladı.

Başkan Şahin, ziyaretlerinin amacının darbe kalkışmasına karşı siyasi partilerin ortaya koymuş oldukları karar tutumlarından dolayı ve 7 Ağustos milyonlarca kişini katılımıyla gerçekleşen mitinge katkılarından dolayı teşekkür ziyaretlerini gerçekleştireceğini belirterek, Siyasi partilerin birlikte hareket etmeleri bir kazanım olduğunu ifade etti.

DARBEYİ BERTARAF ETTİK

15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunun altını çizen AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil ise, “Çok şükür milletimizin birlik ve beraberliği ile bu alçakça gerçekleşen kalkışmayı bertaraf etmeyi bilmiştir” dedi .

 Pendik’te  tüm siyasi partilerle birlikte meydanlarda kol kola nöbet tuttuklarını anlatan Kabil bu birlikteliği önce Pendiklilere, Pendik’ten de tüm Türkiye duyurarak göstermiş olduk. Ben siyasi parti temsilcilerine yerel basınımıza yapmış olduğu haberlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca belediye başkanımıza bil hasa teşekkür etmek istiyorum, 15 Temmuz gecesi göstermiş oldukları cansiperane mücadeleyi takdirle karşıladık” diye konuştu.

MHP’YE ZİYARET

Belediye Başkanı Kenan Şahin, siyasi partileri ziyaret turu kapsamında ikinci durağı MHP Pendik İlçe Başkanlığı oldu. Başkan Şahin’i, MHP Pendik İlçe Başkanı Ali Esenboğa ve partililer karşıladı. Başkan Şahin, Milliyetçi Hareket Partisini 15 Temmuz gecesindeki duruşu ve  meydanlardaki katkılarından dolayı şahsen tebrik etmek için ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, ben şahsınızda tüm MHP’nin o gece ve o geceden sonra meydanlar da göstermiş olduğu birlik beraberliği tebrik ediyorum.  Toplumun bizlerden beklentisi de buydu. Ben bu birlik ve beraberliğin önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

MHP İlçe Başkanı Ali Esenboğa, 15 Temmuz gecesi yaşananların  bir siyasi duruş olmadığını altını çizen Esenboğa,  Milletinin sokağa çıkması devletine bayrağına ülkesine sahip çıkması noktasında bir refleksti. Yüce Türk milletiyle bir kez daha gurur duyduk. Karşı koymayı da bildik. Ölmesini de bildik.” dedi.

CHP’YE ZİYARET

Belediye Başkanı Kenan Şahin siyasi partiler ziyaretleri kapsamında son durağı CHP ilçe başkanlığı oldu. Burada yaptığı konuşmada yerel basının ziyaretlere göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür eden Şahin, yerel basınımızda eksiksiz burada. Yerel basınımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

15 Temmuz gecesi millet olarak topyekün müthiş bir direniş sergilediğini söyleyen Şahin, Türkiye üzerinde oynan bu oyunların hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi.

Milletin Çanakkale ruhunu halen içinde muhafaza ettiğini dile getiren Şahin, Belki nesiller değişti ama dedelerin torunları olarak maya aynı maya aynı hassasiyet devam ediyor  bir ve beraber olduğumuz zaman tankın tüfeğin uçağın bir işe yaramadığını o gece bir kez daha dünyaya göstermiş olduk.”dedi..

Başkan Şahin sözlerini  o gece ve o geceden sonraki süreçteki duruşları ve katkılarından dolayı Cumhriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Kemal Ercan’a teşekkür ederek sonlandırdı.

CHP İlçe Başkanı Kemal Ercan’da nezaket ziyarettin dolayı belediye başkanına teşekkür ederek , Görülmesi özlenen bir davranıştı. Bizde parti olarak da kişisel olarak da Pendik’te her ne kadar siyasi anlamda farklı düşünsek de  mevzu Türkiye’nin çıkarları olduğunda dışarıdan gelen bir saldırı olduğunda  tek vücut olabilmenin gururunu yaşıyoruz. Hep birlikte alanlarda da sokaklar da omuz omuza mücadele verebildik... Bundan sonraki süreçte Pendik için İstanbul için ortak çıkarlarımız doğrultusun da  omuz omuza mücadele edeceğiz.  Bu günde maalesef iki  patlama meydana geldi. Yine Şehitlerimiz var. Artık 4 biryandan  terör haberleri geliyor. Terörün her türlüsüne  karşı mücadele vermek zorundayız  çünkü bizler oy veren insanlar bizlerden bunları bekliyor.” dedi. - Haber : Yusuf SARAY

img_6910.jpgimg_6928.jpgimg_7019.jpgimg_7028.jpgimg_7072-001.jpg

HABERE YORUM KAT