1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te Sahte Para Operasyonu

Pendik´te Sahte Para Operasyonu

Pendik´te Sahte Para Operasyonu
           İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan ihbar üzerine Pendik'te 6 ayrı adrese baskın düzenledi.
          İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından  yapılan operasyonda 137 bin 900 TL'lik banknot ele geçirildi.Pendik'te  6 ayrı  adreste düzenlenen baskın sonucu şebeke başı olduğu iddia edilen A.S'nin de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.Operasyon düzenleyen ekipler 2 evdeki aramalar sonucu 137 bin 900 TL değerinde 6 bin 895 adet  sahte 20 TL'lik banknot ele geçirdi.Yapılan aramalarda sahte para yapımında kulanılan malzemeler de ele geçirildi.
        Gözaltına alınan 6 kişinin daha önce benzer suçları işlediği anlaşılırken  basılan sahte paraları Osmaniye ve Mersin gibi illerde piyasaya sürüldüğü belirlendi.
        Yapılan operasyondaki arama anları polis kameralarına da yansıdı.  Görüntülerde polisin sahte paraları bulma anları ve sahte para yapımında  kullanılan malzemelere ele geçirme görüntüleri yer alıyor.
         Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından Çağlayan'daki   İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden şebeke elebaşı olduğun öne  sürülen A.S.'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 şüpheli ise serbest bırakıldı.
  

HABERE YORUM KAT