1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

Pendik´te Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

Pendik´te  Sokak Hayvanları Aç Kalmayacak

            Pendik Belediyesi Veterinerlik Ekipleri ve gönüllü hayvan dostları, kar yağışıyla birlikte yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının aç kalmaması için harekete geçti. Hem otel ve restoranlardan toplanan artık yiyecekleri, hem de mamaları sokak hayvanlarına bırakan ekipler, kuşları da yemliyor.

 

          Köyler bölgesindeki sokak hayvanlarına her gün düzenli olarak mama ve yiyecek veren Pendik Belediyesi veterinerlik ekipleri,  hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte merkez mahallelerindeki hayvanları da beslemeye başladı. Gönüllü hayvan dostlarıyla birlikte hareket eden ekipler, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanları için çeşitli yerlere kedi ve köpek maması, hem yemek bırakıyor.  Öncelikle otel, lokanta, restoran gibi işletmeleri gezerek yiyecek atıklarını toplayan ekipler, bunları kedi ve köpeklerin yemesi için bırakırken, kuşları da yemliyor. Böylece hem artan yemekler çöpe atılmaktan, hem de havyanlar aç kalmaktan kurtarılıyor.

 

        Karlarla örtülü Pendik’te yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar, ekiplerin yardım eli ile beslenirken,  köyler bölgesindeki sokak hayvanlarına her gün düzenli olarak mama ve yiyecek veren ekipler, ilçe mahallelerindeki uygulamaya da kar örtüsü kalkıncaya kadar devam edileceğini bildirdi. 

 

HABERE YORUM KAT