1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik´te Trafik Rahatlayacak

Pendik´te Trafik Rahatlayacak

Pendik´te Trafik Rahatlayacak
            Bölgenin artan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Yakacık, Aydos ve Barbaros Hayrettin Paşa Caddeleri’nin trafik akış  yönlerinde birtakım düzenlemeye gidildi.
           Velibaba Mahallesi  Yakacık ve Aydos Caddeleri ile Yayalar Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi kesişiminde yaşanan  trafik yoğunluğunu düzenlemek amacıyla Pendik Belediyesi Fen İşleri Ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan yeni düzenleme ile trafiğin keşmekeş olduğu bu kavşakta tek yön uygulaması ile araçları geniş alana yayarak trafiksiz bir geçiş  sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda öncelikle Yakacık Caddesi  genişletildi. Yeni düzenleme ile Yakacık Caddesi , Ankara  Caddesi’ne doğru tek yön oldu. Ankara Caddesi’nden gelip Aydos Caddesi’ne ulaşmak isteyen sürücüler artık Defne Sokak’ı  kullanacak.
 
          Trafik daha da rahatlayacak
 
           Yine Cezaevi ya da Aydos Caddesi tarafından gelen sürücü, Yakacık Caddesi’nden Ankara Caddesi yönüne doğru ilerlerken Defne Sokak’ı kullanarak Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi’ne ulaşabilecek. Yeni yapılan kavşak düzenlemeleriyle bölge trafiği  daha  rahat bir hal alacak.  Yetkililer, yeni düzenlemenin alışkanlıkların değişmesi açısından ilk başta zorluk yaşatabileceğini  vurgulayarak, sürücüleri yeni trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.
 
 

HABERE YORUM KAT