1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pendik'te ucuz sebze tanzim satışlarına başlandı

Pendik'te ucuz sebze tanzim satışlarına başlandı

Artan sebze fiyatlarına karşı halkın uzuz fiyata sebze alabilmesi için bazı şehirlerden sebze tanzim satışları oluşturuldu. Pendik'te de iki noktada satışlar yapılmaya başlandı.

Pendik'te ucuz sebze tanzim satışlarına başlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Pendik Sahil Meydanı’nda ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Tanzim Satış Noktaları oluşturularak vatandaşlara ucuz sebze satışına başlandı.

Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında “Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Sebze” satışı başlatan İBB, Pendik’te iki yerde Tanzim Satış Noktası kurdu. Pendik Sahil Meydanı’nda üç çadır halinde oluşturulan Tanzim Satış Noktası’nda sabah saatlerinden itibaren vatandaşlara sebze satışına başlandı. Sıraya giren vatandaşlar, patates ve soğanı 2 TL, domatesi 3 TL, salatalığı 4 TL, ıspanağı 4 TL, patlıcanı 4,5 TL ve biberi 6 TL’den satın alma şansı buldu. Görevliler tarafından seri bir şekilde sunulan hizmetle vatandaşlar tezgahlardan piyasanın oldukça altında  uygun fiyata alışveriş yaptı.

Pendik'te ucuz sebze tanzim satışlarına başlandı

Pendik’teki 2. Tanzim Satış Noktası’nın adresi ise Fevzi Çakmak Mahallesi Kılıçreis Sokak oldu. Burada da aynı gün içinde kurularak satışlar başladı. Her iki Tanzim Satış Noktası’nda 10.00-19.00 saatleri arasında haftanın 7 günü vatandaşlara hizmet verilecek.

 

HABERE YORUM KAT