1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pendik'teki maganda kardeşlere yeni bir şok daha!

Pendik'teki maganda kardeşlere yeni bir şok daha!

Seyidoğlu Baklavaları'nın, içinde hamile kadının da bulunduğu otomobile saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan "Seydioğlu Baklava AŞ" ile isim benzerliğinden sebep marka itibarının zedelenmemesi için yaptığı ihtiyati tedbir talebi kabul edildi.

Pendik'teki maganda kardeşlere yeni bir şok daha!

Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacı Seyidoğlu Baklavaları avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu otomobile, Pendik D-100 Karayolu'nda giderken yol verme meselesi dolayısıyla saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan Sel ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu "Seydioğlu Baklava AŞ" hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini kabul etti.

İNTERNET ÜZERİNDEN KULLANILMASININ TEDBİREN ÖNLENMESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli "Seyidoğlu" markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden "Seydioğlu" firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.

Davalı "Seydioğlu Baklavaları AŞ"nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.

Mahkeme, davacı avukatı tarafından 30 bin lira teminatın karar tarihinden itibaren 1 haftalık sürede yatırılması halinde, tedbir kararının uygulanması yönünde hüküm kurdu.

HABERE YORUM KAT